درمان نکردن التهاب لثه در اثر فعالیت میکروارگانیسم‌ها باعث بیماری پریودنتیت می‌شود

24 بهمن 1395
دندان‌پزشک مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمؤمنین (ع) جم گفت: وقتی بیماری ژنژویت (التهاب لثه‌ها در اثر فعالیت میکروارگانیسم‌ها) درمان نشود منجر به ایجاد بیماری پریودنتیت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ دکتر ساناز عباسی افزود: پریودنتیت تورم و آماس لثه، همراه با تخریب استخوان آلوئول است.
وی تصریح کرد: وقتی عفونت لثه به دلیل ایجاد یک پلاک یا یک‌ رسوب‌ چسبنده‌ متشکل‌ از باقی‌مانده‌ غذاها، باکتری‌ها و مخاط‌ بر روی دندان‌ها ادامه یابد، به‌تدریج عفونت به‌طرف استخوان اطراف دندان پیشرفت کرده و کم‌کم آن را تخریب می‌کند.
دکتر عباسی اظهار کرد: تورم و خونریزی لثه، شل شدن دندان‌ها، عمیق شدن شیار لثه، تخریب استخوان آلوئول، بوی بد و طولانی‌مدت دهان و ترشح چرک از لثه از نشانه‌های بیماری پریودنتیت است.
وی تصریح کرد: حفظ‌ بهداشت‌ مناسب‌ دهان و دندان، مراجعه منظم‌ به‌ دندان‌پزشک‌ برای بررسی وضعیت دهان و دندان، اطلاع از میزان فلوراید موجود در آب محل زندگی (مکمل‌های‌ فلورید ممکن‌ است‌ به‌ محافظت‌ دندان‌ها در برابر این‌ بیماری‌ کمک‌ کنند)، خودداری از خوردن‌ میان‌ وعده‌های‌ شیرین‌ که‌ در تشکیل‌ پلاک‌ها نقش‌ دارد، می‌تواند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.
دکتر عباسی گفت: ازآنجاکه پریودنتیت یک بیماری پیشرفته پریودنتال است، به همین دلیل به طول معمول با درمان‌های ساده مثل جرم‌گیری و غیره جواب نمی‌دهد و به درمان‌های پیشرفته‌تری از جمله جراحی لثه نیاز دارد.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماری.پریودنتیت     مرکز.جامع.سلامت     فرهنگ.سلامت     دکتر.ساناز.عباسی     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

نظرات ارسالی
سلام. متن برای عموم سنگین هست. بهتره به جای استفاده از این کلمات که هیچکدوم بدرد عموم نمیخوره از کلمات راحت تر استفاده کرد
مجازی

لینک به این صفحه
< >