متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری شهرستان گناوه:
عفونت مجاری ادراری می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها شود

25 بهمن 1395
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری شهرستان گناوه گفت: عفونت مجاری ادراری می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها باشد، پس باید به‌موقع تشخیص داده و درمان شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر عبدالعظیم ویسی زاده عنوان داشت: عفونت کلیه و مجاری ادرار دومین علت شایع تجویز آنتی‌بیوتیک تجربی در سطوح درمانی است و در سنین کودکی، سالمندی و بارداری می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری را برجای بگذارد.
وی افزود: عفونت مجاری ادراری فوقانی (کلیه‌ها) می‌تواند منجر به نارسایی کلیه و فشارخون بالا نیز شود.
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری ادامه داد: علایم این بیماری به‌ صورت‌های مختلف است، به‌خصوص در دو طیف سنی ممکن است غیراختصاصی باشد.
این متخصص تصریح کرد: شایع‌ترین علایم عفونت ادراری به صورت تب، درد زیر دل، درد پهلو، سوزش و تکرر ادرار و بی‌اختیاری ادراری می‌باشد، همچنین این عفونت در دوران کودکی ممکن است فقط به صورت تب بدون علت و یا علائم گوارشی اسهال، استفراغ، عدم رشد و وزن گیری کودک باشد.
وی خاطرنشان کرد: این بیماری در سالمندی ممکن است فقط به صورت تب یا با افت هوشیاری همراه باشد، همچنین این بیماری در سنین میان‌سالی و بالاتر ممکن است به علت بزرگی پروستات باشد که در بعضی موارد باعث عفونت‌های راجعه ادراری می‌شود.
دکتر ویسی زاده بابیان اینکه افزود: تشخیص عفونت‌های ادراری با توجه به علائم بالینی و آزمایش ادرار ساده و کشت ادراری می‌باشد و بر اساس جواب آن درمان تخصصی صورت می‌گیرد، همچنین طول مدت درمان بستگی به علائم بیمار، سن، جنس و پاسخ به درمان اولیه فرد دارد.
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری ادامه داد: در بعضی موارد مخصوصاً عفونت‌های راجعه، بررسی ازنظر سنگ ادراری، تنگی و اختلالات مادر زادی مجاری و بزرگی پروستات در مردان، دیابت و نقص ایمنی لازم است.
وی بابیان اینکه جهت پیشگیری از این بیماری باید اقدام کرد بیان داشت: انجام ختنه در پسربچه‌ها، درمان سنگ‌های کلیوی و مشکلات مادر زادی مجاری ادراری و بزرگی پروستات، عدم کنترل طولانی ادرار، رعایت بهداشت مناسب ازجمله راه‌های پیشگیری از عفونت‌های ادراری می‌باشد.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
عفونت.ادراری     متخصص.بیماری‌های.عفونی     فرهنگ.سلامت     عبدالعظیم.ویسی‌زاده     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >