با موضوع طرح امید اجتماعی؛
غرفه حمایت از بیماران سرطانی در گناوه برپا شد

25 بهمن 1395
غرفه‌ای با موضوع طرح امید اجتماعی با همکاری واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در نمایشگاه پنج‌روزه‌ای که به‌منظور حمایت از بیماران سرطانی برگزارشده بود، برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: در این غرفه کارشناس تغذیه، کارشناس روان، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و یک پزشک به مراجعان خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، برنامه غذایی، گرفتن قد و وزن، BMA، فشارخون، مشاوره و خدماتی دیگر ارائه دادند.
خدیجه محمدی یکی دیگر از برنامه‌های غرفه طرح امید اجتماعی را صورتگری برای کودکان عنوان کرد و افزود: مردم عزیز شهرستان با حضور پرشور خود ضمن بازدید از این نمایشگاه کمک‌های مالی خود را نیز برای بیماران سرطانی ارائه کردند.
وی ادامه داد: سالانه حدود ۹۰ هزار مورد ثبت سرطان جدید در کشور داریم و هم‌اکنون ۵۰۰ هزار بیمار سرطانی در ایران زندگی می‌کنند، همچنین پیش‌بینی می‌شود موارد سرطان در ۲۰-۱۵ سال آینده، دو برابر شود.
این کارشناس اظهار داشت: در شهرستان گناوه نزدیک به صد بیمار سرطانی ثبت‌شده است.
محمدی با اشاره به اینکه می‌توان با خودمراقبتی و امید از بیماری سرطان پیشگیری و در صورت ابتلا آن را درمان کرد افزود: با پیشرفتی که در درمان موفق بیماران سرطانی حاصل‌شده است، میزان بقا به زندگی در درمان سرطان سینه از ۷۵ درصد به ۹۰ درصد و برای مردان، سرطان پروستات از ۶۸ درصد به ۱۰۰ درصد رسیده است.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
طرح.امید.اجتماعی     سرطان     خدیجه.محمدی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >