قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
میزان مراجعه مردان به پزشک کمتر از زنان است

30 بهمن 1395
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: میزان مراجعه مردان به پزشک و بخش‌های بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، همایش انس و مودت با حضور بازنشستگان سپاه استان و خانوادهایشان در محل مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در این مراسم اظهار داشت: میزان مراجعه مردان به پزشک و بخش‌های بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است.
دکتر حیدر عزیز نژاد بیان کرد: هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته ملی سلامت مردان نام‌گذاری شده است و فرصت مناسبی است که توجه همگان به‌ویژه خود مردان به موضوع سلامت مردان در زمینه‌های مختلف جلب شود.
وی تصریح کرد: میزان مراجعه مردان به پزشک و بخش‌های بهداشتی و درمانی کمتر از زنان است و همچنین مردان جامعه نسبت به زنان در معرض خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات اشتباهی مانند مصرف سیگار، اعتیاد، استرس‌های شغلی، مشروبات الکلی در آن‌ها بیشتر است.
این مقام مسئول اظهار کرد: هدف نهایی در برنامه خودمراقبتی گروه سنی میان‌سالان و سالمندان به‌ویژه مردان، کاهش مرگ زودهنگام در اثر بیماری دیابت، فشارخون، سرطان‌ها و بیماری تنفسی، افزایش امید به زندگی و ارتقای سطح سلامت است.
دکتر عزیز نژاد بیان داشت: مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های سلامت، خدمات مراقبتی به این گروه ارائه می‌دهند که برخی از آن‌ها شامل بررسی شیوه زندگی سالم (تحرک بدنی، دخانیات، تغذیه، سلامت روان)، شناسایی افراد در معرض خطر بیماری‌های قلبی عروقی، شناسایی افراد در معرض ابتلا به سرطان‌های مهم این سنین که ازجمله سرطان روده، ایمن‌سازی در مقابل بیماری‌های واگیر و تزریق واکسن در صورت نیاز، کنترل و پیگیری و درمان بیماری‌های فشارخون و دیابت، مشاوره رایگان تغذیه یا هر نوع بیماری وابسته به غذا (قند خون، چربی خون، کم‌خونی)، مشاوره رایگان روانشناسی است.
در این مراسم، سردار علی رزمجو فرمانده منطقه دوم ندسا و سردار احمدیان از مسئولین ارشد نیروی دریایی سپاه پاسداران و قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و سرپرست و معاون فنی مرکز بهداشت بوشهر حضور داشتند.
در این همایش که با حضور پرسنل بسیجی مرکز بهداشت ایستگاه سلامت برگزار شد ضمن توزیع برشورهایی با موضوعات مختلف بهداشتی بین مدعوین، اندازه‌گیری قد و وزن و تعیین نمایه توده بدنی (BMI)، فشارخون آن‌ها نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.
انتهای پیام/ ز.ر-3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation
 

کلمات کلیدی:
قائم.مقام.رییس     دکتر.عزیزنژاد     مرکز.بهداشت    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >