خدمات‌رسانی نیروهای اورژانس 115 در سیلاب بوشهر

1 اسفند 1395
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: نیروهای اورژانس 115 بوشهر با تمام توان در سیلاب به آسیب دیدگان خدمات‌رسانی کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: به دنبال اعلام آماده‌باش سراسری از سوی مدیریت بحران استانداری و تشکیل جلسه کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی آماده‌باش کلی به همه اعضا، بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی و مراکز اورژانس 115 در سراسر استان بوشهر ابلاغ شد.
وی تصریح کرد: نیروهای عملیاتی اورژانس 115 ضمن انجام مأموریت‌های روزانه خود در منطقه زیرپوشش به فراخوان‌ها و مأموریت‌های ویژه محوله نیز پاسخ مناسب می‌دهند.
دکتر دادجو اظهار کرد: بر همین اساس نیروهای اورژانس در واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در ساعت‌های اولیه بارندگی در روز چهارشنبه 27 بهمن 95 به 17 نفر سرنشین که به علت تروما نیاز به انتقال به بیمارستان بودند امدادرسانی کردند.
وی افزود: باوجود گل‌ولای زیاد در معابر شهری و جاده‌ای شهرستان دیر موجب شد یک دستگاه آمبولانس تویوتاهایس پایگاه شهری این شهرستان، حین امدادرسانی به بیماری قلبی در حوالی پایگاه، در گل‌ولای گیر کند و قادر به انتقال بیمار به بیمارستان نباشد.
دکتر دادجو اظهار کرد: بر همین اساس نیروهای اورژانس ترتیبی می‌دهند تا بیمار به‌وسیله آمبولانس پشتیبان منطقه به بیمارستان اعزام شود و خودشان با همکاری تیم عملیاتی آتش‌نشانی نزدیک به دو ساعت طول می‌کشد تا بتوانند آمبولانس را رها کنند.
وی گفت: در کنار بارندگی، بسته شدن راه‌های ارتباطی در بیشتر نقاط استان و مشکلات بی‌شمار در راه یافتن به آدرس‌های ضروری، اقدام اعضای تیم عملیاتی پایگاه جاده‌ای بوشکان در امدادرسانی به بیماری که به دلیل مشکل اعصاب و روان بی‌قرار شده بودند و طبق دستور پزشک باید در بیمارستان بستری می‌شدند، ستودنی است.
دکتر دادجو افزود: در همین راستا با توجه به آب‌گرفتگی فراوان منطقه آمبولانس امکان حرکت را نداشت به همین دلیل با همکاری مردم محلی و به‌وسیله تراکتور، نیروهای اورژانس خود را به بیمار رسانده و با ارائه خدمات مورد نیاز به بیمار زمینه انتقال او را به بیمارستان فراهم کردند.
وی یادآور شد: این در حالی است که در مورد بیماران اعصاب و روانی که بی‌قرار می‌شوند طبق دستورالعمل کشوری باید ابتدا نیروی انتظامی در محل حاضر و صحنه را آرام کند و سپس نیروهای اورژانس 115 وارد عمل شوند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سیل     اورژانس     115     دکتر.دادجو     امدادرسانی    

تاریخ بروز رسانی:   1 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >