حضور فعال شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در سیل اخیر

2 اسفند 1395
دبیر کمیته مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: واحدهای بهداشتی و درمانی تحت پوشش این شبکه در هنگام بروز سیل اخیر در شهرستان دیر حضور فعالی داشته‌اند.

احمد آخوندی در جلسه بررسی وضعیت بهداشتی مناطق سیل‌زده و عملکرد تیم‌های واکنش سریع کمیته مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر اظهار کرد: در پی گزارش هواشناسی مبنی بر نفوذ یک سامانه قوی بارشی و احتمال وقوع سیل در شهرستان دیر، کمیته مدیریت بحران این شبکه با تشکیل جلسه، وظایف تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع مراکز مختلف به آن‌ها اعلام شد.
وی بابیان اینکه تیم‌های واکنش سریع کمیته مدیریت بحران پس از واپسین دقایق بعد از بروز سیل در سطح منطقه برای خدمات‌دهی به مردم حضور فعال داشته‌اند، اظهار کرد: ۵ تیم عملیاتی در مراکز خدمات جامع سلامت و یک تیم مدیریت واکنش سریع در ستاد شبکه متشکل از کارشناس بهداشت محیط، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت خانواده تشکیل و نسبت به انجام اقدامات موردنیاز در بحران در سطح شهرستان دیر خدمات‌دهی کردند.
وی افزود: تیم‌های عملیاتی واکنش سریع به بررسی وضعیت بهداشت محیط شهری و بررسی وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و طبخ مواد غذایی در سطح شهر پرداخته است.
دبیر کمیته مدیریت بحران شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: همچنین این تیم‌ها اقداماتی شامل کنترل کیفی آب، کلر سنجی، نمونه‌برداری شیمیایی و میکروبی آب آشامیدنی، هماهنگی با ادارات خدمات رسان در خصوص رعایت نکات بهداشتی، بازدید از مراکز بهداشتی درمانی، ارزیابی و بررسی وضعیت منابع آبی، نمونه‌برداری از آب و مواد غذایی در دسترس مردم و جمع‌آوری مواد غذایی در معرض سیلاب به دلیل آلودگی، انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: بیماریابی، ارایه خدمات بهداشتی به مادران و کودکان در مناطق درگیر در سیل اخیر، بهداشت محیط مناطق سیل‌زده شامل دفع پسماندها، آب‌گرفتگی مناطق و دفن حیوانات تلف‌شده از دیگر فعالیت‌های این تیم بوده است.
آخوندی همچنین در خصوص کمیته مدیریت بحران شبکه بهداشت شهرستان دیر گفت: این کمیته شامل چهارتیم مدیریت، واکنش سریع، ارزیاب، عملیات با شرح وظایف و فلوچارت مشخص می‌باشد که به‌منظور آمادگی تیم‌ها هرماه با تهیه سناریو عملیات مقابله با عوامل بحرانی تمرین می‌شود.
وی تصریح کرد: کلیه تجهیزات عملیاتی مدیریت بحران طبق چک‌لیست خریداری‌شده و به‌منظور توانمندسازی اعضا دور آموزشی gis نیز برگزارشده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.دیر     سیل     کمیته.بحران     احمد.آخوندی    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >