رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
برنامه‌های هفته سلامت مردان در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود

8 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: برنامه‌های هفته سلامت مردان در شهرستان تنگستان باهدف حساس سازی مردان نسبت به‌سلامت خود و افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی برگزار می‌شود.

دکتر علی نگین تاجی اظهار داشت: برنامه‌های هفته سلامت مردان در شهرستان تنگستان باهدف حساس سازی مردان نسبت به‌سلامت خود، افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی و همچنین توسعه خودمراقبتی در آنان برگزار می‌شود.
وی افزود: با استفاده از امکانات درون‌ و برون‌بخشی سازمان، یکسری فعالیت‌ها ازجمله برگزاری جلسات آموزشی در دانشگاه‌ها، مدارس پسرانه، مساجد، محل‌های کار و کارگاه‌ها انجام می‌گردد تا اطلاع‌رسانی لازم به گروه هدف این برنامه انجام شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان شعار امسال این مناسبت را تحت عنوان "آیا در مسابقه سلامت برنده‌اید؟ ذکر کرد و گفت: حوزه‌های مختلفی بر سلامتی مردان تأثیرگذار هستند که از آن جمله می‌توان به اتخاذ شیوه زندگی سالم، پیشگیری از حوادث ترافیکی، ارتقاء سلامت روانی، پیشگیری از حوادث قلبی عروقی، ارتقاء سلامت باروری در مردان و همچنین پیشگیری از حوادث شغلی از آن جمله است.
وی داشتن تغذیه سالم، فعالیت بدنی مناسب، پرهیز از مصرف دخانیات، الکل و اعتیاد را ضامن سلامتی مردان برشمرد و افزود: ارتقای فرهنگ رانندگی و پرهیز از رانندگی پرخطر، پیشگیری از استرس‌های شغلی و افسردگی، همچنین افزایش مهارت‌های زندگی می‌تواند از بسیاری از معلولیت‌ها، مشکلات جسمی و روانی و عوارض ناشی از آن در مردان را بکاهد.
دکتر نگین تاجی تأکید کرد: مردان به‌عنوان تکیه‌گاه خانواده ازنظر اقتصادی و اجتماعی به شمار می‌روند و سلامتی مردان می‌تواند بر سلامتی خانواده تأثیرگذار باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان ادامه داد: تهدیدات مربوط به‌سلامتی در این گروه، بر کل خانواده تأثیرات سوء و ناگوار بر جای خواهد گذاشت.
انتهای پیام/ ح.د 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید.
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >