به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی:
پایگاه سلامت در میدان مرکزی شهر گناوه دایر شد

8 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: این شبکه به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی اقدام به برپایی پایگاه سلامت در میدان مرکزی این شهر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده در حاشیه برپایی این پایگاه سلامت افزود: در این ایستگاه کارشناسان و مراقبین سلامت این شبکه خدمات و برنامه‌های متعددی به همه رده‌های سنی ویژه مردان به‌صورت رایگان ارایه و در صورت نیاز به پزشک و کارشناسان تغذیه و کارشناس سلامت روان در مراکز جامع خدمات سلامت شهرستان ارجاع می‌شوند.
وی اظهار کرد: اندازه‌گیری قد و وزن و محاسبه توده بدنی (بی ام آی)، فشارخون، تست قند خون، خدمات نوین مراقبت و ثبت‌نام در طرح تحول بهداشت، هدیه دادن سیب در ازای تحویل سیگار، تعویض قلیان با گلدان گل، آموزش در ارتباط با ضررهای دخانیات و الکل و سرطان‌های شایع از عمده برنامه و خدمات ارایه شده در این پایگاه است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: در این پایگاه علاوه بر خدمات یادشده به مراجعان، شماره ملی افراد نیز دریافت و در سامانه یکپارچه الکترونیک (سیب) برای تشکیل پرونده سلامت و ارایه خدمات نوین مراقبتی ثبت‌نام می‌شوند.
کارشناس بهداشت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز عنوان داشت: در کشور ایران هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته ملی سلامت مردان ایرانی نام‌گذاری و شعار هفته ملی سلامت مردان ایرانی در سال 95 با عنوان "آیا در مسابقه سلامت برنده‌اید؟"انتخاب‌شده است.
فاطمه شریف افزود: در پایگاه سلامت، افراد بعد از معاینات مربوطه در صورت نیاز به پزشک، کارشناس تغذیه و کارشناس سلامت روان در مراکز جامع خدمات سلامت جهت ارائه خدمات تخصصی‌تر ارجاع می‌گردند.
وی از مردان در همه گروه‌های سنی دعوت کرد تا جهت دریافت خدمات رایگان به پایگاه سلامت دایر شده در میدان امام خمینی (ره) شهرستان گناوه با همراه داشتن شماره ملی مراجعه نمایند.
هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته ملی سلامت مردان در کشور نام‌گذاری شده و شعار امسال این هفته 'آیا در مسابقه سلامت برنده‌اید؟' انتخاب‌شده است.

انتهای پیام/ م.ن3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پایگاه.سلامت     هفته.سلامت.مردان     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >