فرماندار تنگستان تأکید کرد؛
همکاری همه دستگاه‌ها در طرح بسیج سلامت نوروزی تنگستان ضروری است

8 اسفند 1395
فرماندار تنگستان گفت: تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان در بسیج سلامت نوروزی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ عادل دهدشتی در جلسه شورای سلامت تنگستان اظهار داشت: با توجه به نزدیکی ایام نوروز و همچنین موقعیت شهرستان ازلحاظ گردشگر پذیر بودن، لازم است تدابیر لازم از سوی کمیته بسیج سلامت نوروزی شهرستان خصوصاً در زمینه مدیریت و ساماندهی مسائل بهداشتی صورت پذیرد.
وی افزود: گشت‌های نظارتی لازم است در تمام طول سال انجام شود ولی در ایام نوروز به دلیل افزایش مسافرین، لازم است این کار با دقت و حساسیت بیشتری صورت گیرد و ضروری است انجام این کار باکیفیت خوب و تعامل و همکاری همه دستگاه‌های ذیربط ازجمله شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی، اداره صنعت معدن و تجارت، تعزیرات، نیروی انتظامی و شهرداری‌ها صورت گیرد.
دهدشتی تأکید کرد: ادارات متولی و برگزارکننده جشنواره‌ها و غرفه‌های عرضه‌کننده مواد غذایی در سطح شهرستان لازم است قبل از اقدام به برگزاری و همچنین در حین زمان برگزاری با دستگاه‌های ذیربط ازجمله شبکه بهداشت و درمان شهرستان هماهنگی لازم را داشته باشند تا در صورت تخلف از موازین بهداشتی سریعاً اقدام لازم صورت گیرد و از حوادث ناگوار بهداشتی پیشگیری شود.
فرماندار شهرستان تنگستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اسکان میهمانان نوروزی در شهرستان در فضاهای آموزشی و مدارس و دیگر اماکن مناسب صورت می‌گیرد و در این خصوص لازم است هماهنگی خوبی بین آموزش‌وپرورش شهرستان و شبکه بهداشت و درمان وجود داشته باشد تا محل‌های اسکان ازنظر پارامترها و جنبه‌های بهداشت محیطی تحت نظارت و اصلاح قرار گیرد.
وی در خصوص عرضه مواد دخانی تأکید کرد: در این خصوص لازم است علاوه بر انجام کارهای فرهنگی و زیربنایی، از عرضه دخانیات در اماکن عمومی و پارک‌ها جلوگیری شود و در صورت لزوم برخورد قانونی با این معضل اجتماعی صورت گیرد.
دهدشتی در بخش دیگری از سخنان خود وجود امکانات بهداشتی ازجمله وجود سرویس‌های بهداشتی مناسب را تأثیرگذار در جذب مسافرین عنوان و تأکید کرد: لازم است در روستاها دهیاران و در شهرها شهرداران نسبت به ساماندهی زیرساخت‌های بهداشتی و در صورت لزوم احداث آنها اقدام کنند.
وی همچنین در خصوص نظارت بر کلرزنی آب شرب در شهرها و روستاها، نظارت بر امکانات بهداشتی پمپ‌بنزین‌ها، نظارت مستمر و تمام‌وقت بر نحوه خدمت‌رسانی مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان شهرستان و همچنین همکاری و هماهنگی با هلال‌احمر شهرستان و استفاده از ظرفیت آنها در خدمات‌رسانی بهداشتی درمانی در سطح جاده‌های شهرستان تأکید کرد.
انتهای پیام/ ح.د 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید.
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     بسیج.سلامت.نوروزی     فرماندار     عادل.دهدشتی     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >