با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط؛
طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان جم اجرایی شد

8 اسفند 1395
مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت شهرستان جم گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط در شهرستان جم اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم، مجید ابراهیمی اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی همه‌ساله از ابتدای اسفندماه لغایت پانزدهم فروردین‌ماه با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط در ساعات اداری و غیر اداری و روزهای تعطیل، در شهرستان جم اجرا می‌شود.
وی افزود: اولویت این طرح، نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی حساس است که باهدف حفظ و ارتقای سطح سلامت همشهریان گرامی و مسافران نوروزی و ایمنی آب و مواد غذایی در سطح عرضه به‌منظور کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و مواد غذایی اجرا می‌شود.
ابراهیمی اضافه کرد: با اجرای این برنامه که با همکاری ۹ بازرس بهداشت محیط، در شهرستان به‌صورت مستمر در ساعات اداری و غیر اداری اجرا خواهد شد بر بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، نقاط اسکان مسافران نوروزی و اماکن بین‌راهی نظارت می‌کنند.
وی اظهار داشت: پیگیری لازم به‌منظور رفع نواقص بهداشتی مشاهده‌شده انجام و در صورت عدم رفع نواقص بهداشتی، به‌منظور حفظ سلامت مردم و مسافران نوروزی نسبت به معرفی متخلفین به مراجع قضایی و تعطیلی این اماکن اقدام خواهد شد.
ابراهیمی افزود: نظارت بر بهداشت و سلامت آب آشامیدنی، بهداشت محیط شهری، بهداشت محل‌های اسکان مسافران نوروزی و بهداشت جایگاه‌های سوخت از دیگر موارد موردنظر در اجرای این طرح است.
وی تصریح کرد: همشهریان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی در زمینه‌های ذکرشده با سامانه تلفنی ۱۹۰ (سامانه ثبت شکایات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) تماس و گزارش تخلف بهداشتی را برای پیگیری سریع بازرسین ثبت کنند.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     مجید.ابراهیمی     شبکه.بهداشت‌درمان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >