شورای اطلاع‌رسانی و کانون خبر معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد

9 اسفند 1395
شورای اطلاع‌رسانی و کانون خبر معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر باهدف سیاست‌گذاری، تبیین خط‌مشی و گردش اطلاعات در این حوزه تشکیل شد.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اولین نشست شورای اطلاع‌رسانی این معاونت گفت: شورای اطلاع‌رسانی معاونت دانشجویی فرهنگی باهدف ساماندهی اخبار و اطلاعات حوزه دانشجویی، فرهنگی و همچنین اخبار علمی، آموزشی، پژوهشی و ورزشی با عضویت مسئولان واحدهای این معاونت تشکیل‌شده است.
مهندس محمدمهدی محمدی افزود: با گسترش کار اطلاع‌رسانی باید از ظرفیت‌های دانشجویی برای پوشش اخبار و اطلاعات حوزه دانشجویی فرهنگی استفاده کرد و به همین منظور کانون خبر دانشجویی با تصویب شورای فرهنگی دانشگاه تشکیل‌شده که بر اساس سیاست‌های شورای اطلاع‌رسانی و روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی فعالیت خواهد کرد.
 وی خواست در این فرصت کارگاه آموزشی خبرنویسی ویژه اعضای کانون خبر، خبرنگاران افتخاری مفدا، نمایندگان کانون‌ها و تشکل‌ها و مسئولان واحدهای حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار شود.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز با اشاره به مفهوم روابط عمومی و لزوم توجه به هدف ایجاد روابط عمومی که همانا اقناع مخاطبان هست، گفت: فلسفه تشکیل روابط عمومی‌ها تنها اطلاع‌رسانی نیست بلکه روابط عمومی وظیفه اطلاع‌یابی از طریق افکار سنجی و درنهایت ایجاد تفاهم و رفع سوءتفاهم را دارد.
سعید راویان بابیان اینکه اهمیت شنیدن از بیان کردن بیشتر است افزود: همان‌گونه که انسان چشم و گوش و زبان دارد، روابط عمومی نیز باید هم بیان کند، هم ببیند و هم بشنود زیرا خداوند نیز در معرفی خود صفت سمیع را مقدم بر علیم و بصیر دانسته است.
وی افزود: برای ایجاد تفاهم بین سازمان و مخاطبین باید از ابزارهای متعدد ازجمله ابزار اطلاع‌رسانی استفاده کرد که موجب خروج صحیح و قابل‌اعتماد اطلاعات و اخبار سازمان شود.
مسئول روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی بیان داشت: انبوهی از اطلاعات در حوزه دانشجویی فرهنگی وجود دارد که می‌بایست با شناخت ارزش‌های خبری، رویدادها را دسته‌بندی و این اطلاعات را مدیریت کرد.
وی بیان داشت: حجم بالایی از اخبار دانشگاه را حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی، تأمین می‌کند که هدف از تشکیل این شورا نیز ساماندهی این اخبار می‌باشد.
راویان با اشاره به تصویب کانون خبر در دانشگاه افزود: هدف از تشکیل کانون خبر دانشجویی، مشارکت دانشجویان علاقه‌مند در عرصه خبر و پرورش افراد مستعد برای انعکاس اخبار حوزه‌های مختلف دانشگاه است.
وی خاطر‌نشان کرد: وب‌سایت مفدای معاونت دانشجویی فرهنگی و کانال تلگرامی مفدا دو ابزاری است که از آن‌ها برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌شود و برای پربارتر شدن این دو ابزار و استفاده همه دانشجویان، مدیران و کارکنان از این دو کانال تلاش بیشتری صورت گیرد.
انتهای پیام/ س.ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شورای.اطلاع‌رسانی     معاونت.دانشجویی‌فرهنگی     مهندس.محمدمهدی.محمدی     سعید.راویان    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >