معاون شبکه بهداشت و درمان گناوه:
خدمات مستمر حوزه سلامت مردان در گناوه ارایه می‌شود

10 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خدمات مستمر در زمینه سلامت مردان در گناوه ارایه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس علیرضا یوسفی اظهار داشت: فعالیت‌هایی با تأکید بر حساس سازی مردان نسبت به افزایش دسترسی آنان به اطلاعات سلامتی در قالب برنامه‌های مختلف در شهرستان گناوه انجام شد.
وی گفت: با توجه به اینکه مردان موجب استحکام و ارتقای سلامت نیروی کار جامعه و توسعه کشور خواهند بود و همچنین در معرض فاکتورهای خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند بایستی در خصوص سلامت این گروه حساس سازی بیشتری در جامعه صورت گیرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم و قابل‌توجه هفته سلامت مردان در شهرستان گناوه برپایی ایستگاه سلامت و ارائه خدمات به گروه‌های سنی مختلف برای مردان بوده است.
مهندس یوسفی افزود: ارایه خدمات فعال توسط مراقب سلامت مرد در محل برپایی ایستگاه سلامت به گروه‌های سنی جوان، میان‌سال و سالمند به تعداد ۲۶۸ نفر، استقرار نیروی واحد بهداشت محیط در محل برپایی ایستگاه سلامت برای ارائه آموزش در خصوص مضرات مصرف دخانیات و ارائه مشاوره و راهکار در خصوص ترک دخانیات، جایگزینی سیب به‌جای سیگار که در ازای تحویل گرفتن سیگار از افراد سیگاری به آنها سیب داده شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: اجرای پویش ملی قلیان‌ها را گلدان کنیم از دیگر برنامه‌ها بود که در محل ایستگاه سلامت به ازای تحویل گرفتن قلیان یک گلدان تحویل داده شد.
وی خاطرنشان کرد: اندازه‌گیری میزان فشارخون، تست قند خون، محاسبه BMI(شاخص توده بدنی) افراد مراجعه‌کننده به ایستگاه سلامت، توزیع پمفلت با عناوین قلب سالم، دیابت، سرطان، تغذیه و دخانیات ازجمله مهم‌ترین این خدمات در ایستگاه سلامت دایر شده بود.
کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: اطلاع‌رسانی به افراد در فضاهای مجازی و آموزش برای مردان، برگزاری مسابقه تنیس برای کارکنان مرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، برپایی نمایشگاه نقاشی با عنوان «حادثه خبر نمی‌کند» در مدرسه پسرانه دکتر حسابی و اهدای جوایز به نفرات برتر، مراقبت فعال و مؤثر از بیماران مرد بستری در منزل از دیگر برنامه‌های این هفته بود.
فاطمه شریف تصریح کرد: از دیگر از فعالیت‌های انجام‌شده برگزاری جلسه آموزشی با موضوع ترومای ناشی از حوادث ترافیکی (آسیبی که بر اثر وارد شدن ضربه به بدن ایجاد می‌شود) در مرکز خدمات جامع سلامت توسط کارشناس اورژانس ۱۱۵، تهیه تراکت با موضوع اعتیاد و توزیع بین مراجعین بود.
وی اضافه کرد: کمبود ویتامین D یکی از شایع‌ترین نمونه‌های کمبود مواد مغذی در افراد است که متأسفانه کمبود ویتامین D، اپیدمی خاموش است، به‌این‌علت برای افراد مراجعه‌کننده مکمل vit D نیز توزیع شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت.مردان     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     فاطمه.شریف     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   10 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >