معاون فرمانداری تنگستان:
ساماندهی محل‌های دفن پسماندهای شهری و روستایی تنگستان ضروری است

11 اسفند 1395
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تنگستان بر لزوم ساماندهی محل‌های دفن پسماندهای شهری و روستایی تنگستان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس احمد دشتی در نشست ساماندهی دفع پسماندهای عفونی و ساماندهی محل‌های دفن پسماندهای شهری و روستایی اظهار داشت: برگزاری منظم جلسات و اجرایی کردن مصوبات ضروری است.
معاون سیاسی امنیتی فرمانداری تنگستان ادامه داد: عملیاتی شدن خروجی جلسات شورای سلامت شهرستان در سریع‌ترین زمان ممکن ضروری است.
وی از مدیران ادارات خواست تا گزارش عملکرد خود را در خصوص مصوبات جلسه پس از دوره زمانی مشخص‌شده به شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان ارائه کنند.
ساماندهی دفع پسماندهای عفونی ضروری است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در این نشست با تأکید بر لزوم ساماندهی وضعیت دفع پسماندهای پزشکی عفونی، بر بی‌خطرسازی و دفع مناسب پسماندهای عفونی مطب‌ها و مراکز درمانی در سطح شهرستان تأکید کرد.
دکتر علی نگین تاجی مدیریت صحیح پسماندهای عفونی را به‌منظور جلوگیری از انتشار امراض مسری از قبیل ایدز، هپاتیت و سایر عفونت‌ها دانست و از همه ادارات ذیربط ازجمله شهرداری و محیط‌زیست خواست همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این خصوص داشته باشند.
وی ضمن ارایه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در برنامه طرح بسیج سلامت نوروزی اظهار داشت: امیدواریم با کمک دیگر نهادها و ادارات مرتبط با این برنامه بتوانیم خدمات شایسته و درخوری را به مردم شهرستان و مسافران نوروزی ارائه دهیم.
کنترل بهداشتی همه مراکز مواد غذایی
وی تأکید کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۶ همزمان با سراسر کشور در سطح شهرستان تنگستان نیز اجرا می‌شود و در طی این ایام و تعطیلات نوروزی بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان با یونیفرم یکسان در قالب تیم‌های عملیاتی و نظارتی، از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب در تمامی ایام حتی روزهای تعطیل در کشیک حضور خواهند داشت که البته در شرایطی که احساس نیاز شود ساعت کاری برنامه تا ۱۲ شب قابل‌تغییر است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان هدف از اجرای این طرح را کنترل بهداشتی همه مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس ازجمله رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، شیرینی و آجیل‌فروشی‌ها و اماکن عمومی حساس به‌ویژه مهمان‌سراها، زائرسراها، پارک‌ها، محل‌های اسکان موقت مسافرین عنوان و تأکید کرد: این بازرسی‌ها با تمرکز بر رعایت بهداشت فردی، بهداشت ابزار کار، نظافت عمومی اماکن و کنترل بهداشتی مراکز و اماکن مسیر راهی است.
وی اضافه کرد: شماره تماس ۱۹۰ سامانه رسیدگی به شکایات در خصوص موضوعات سلامت محیط و کار بوده و ۲۴ ساعته در اختیار شهروندان و مسافران است.

انتهای پیام/ ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.ساماندهی     معاون.فرماندار     مهندس.احمد.دشتی     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >