مدیر مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سامانه اطلاع‌رسانی داروها و سموم در بوشهر راه‌اندازی شد

11 اسفند 1395
مدیر مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از راه‌اندازی سامانه پاسخگوی ۱۴۹۰ برای اطلاع‌رسانی داروها و سموم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر سهیل افرازی در خصوص راه‌اندازی سامانه پاسخگوی مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم بوشهر گفت: هدف از راه‌اندازی این سامانه تکریم ارباب‌رجوع است.
وی اظهار داشت: با توجه به نیاز گسترده شهروندان به آگاهی از نحوه صحیح و منطقی مصرف دارو و لزوم تکریم ارباب‌رجوع و بر اساس تصمیم معاونت غذا و دارو مقرر شد تا سامانه‌ای به‌منظور پیگیری سؤالات مراجعین و شهروندان راه‌اندازی شود.
دکتر سهیل افرازی با اشاره به اینکه مرکز پاسخگویی در دو بخش فعالیت می‌کند، افزود: پاسخگویی تلفنی از طریق شماره تلفن ۱۴۹۰ و شماره ۰۷۷۳۳۳۲۰۹۷۶ به سؤالات دارویی و مسمومیت‌ها و ارایه راهنمایی‌های لازم به مصرف‌کنندگان دارو و همچنین اطلاع‌رسانی در خصوص کمبودهای دارویی و تهیه داروهای کمیاب انجام می‌شود.
مدیر مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: در مرحله اول این برنامه، سامانه‌ای با همکاری مرکز ملی اطلاع‌رسانی داروها و سموم مستقر در سازمان غذا و دارو به‌منظور پیگیری سؤالات دارویی راه‌اندازی و در سایت قرار گرفت.
وی به نحوه پیگیری سؤالات در این سامانه اشاره کرد و گفت: مراجعین می‌توانند با برقراری تماس مستقیم تلفنی با شماره تلفن ۰۷۷۳۳۳۲۰۹۷۶ و نیز شماره ۱۴۹۰، روند پاسخ مربوطه را در زمینه داروها و سموم پیگیری کنند.
دکتر سهیل افرازی با اشاره به اهداف راه‌اندازی سامانه پاسخگو، گفت: از اهداف راه‌اندازی این سامانه می‌توان به تکریم ارباب‌رجوع، جلوگیری از رفت‌وآمدهای غیرضروری مراجعین، پاسخگویی به‌روز، کارآمد و ۲۴ ساعته اشاره کرد.
انتهای پیام/ا.ش 2070


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     سامانه     دکتر.سهیل.افرازی     معاونت.غذادارو    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >