سمپوزیوم تصویربرداری عملکردی و ساختاری مغز در بوشهر برگزار شد/گزارش تصویری

11 اسفند 1395
دوره آموزشی 'تصویربرداری عملکردی و ساختاری مغز' با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی بوشهر، تهران و خلیج‌فارس در بوشهر برگزار شد.

مسئول برگزاری این دوره آموزشی در مصاحبه با خبرنگار وبدا بوشهر گفت: هدف از برگزاری این دوره زمینه‌سازی راه‌اندازی یکی از پربارترین پروتکل‌های 'ام آر آی' به نام 'اف ام آر آی' (تصویربرداری عملکردی به‌وسیله ام آر آی) که در مراکز محدودی در کشور انجام می‌شود و ارتقای دانش تصویربرداری در استان بوشهر است.
دکتر محمدباقر علیپور افزود: این دوره آموزشی شامل 2 زیر دوره برای مخاطبان عام شامل همه گروه‌های بالینی، پزشکان و جراحان، دانشجویان و محققان علوم پایه مربوط به رشته‌های فیزیک و مهندسی پزشکی، آمار و ریاضیات و دوره دوم مربوط به مخاطبان خاص شامل کاربران دستگاه‌های تصویربرداری، پزشکان متخصص بالینی و دانشمندان و مهندسان رشته‌های پایه است.
وی اضافه کرد: به‌کارگیری روش‌های درمان‌های نوین پیشرفته در تشخیص، درمان بیماری‌های مغز و اعصاب و بهینه کردن روش‌های به‌کارگیری شده در دیگر درمان‌ها ازجمله دیگر هدف‌های برگزاری این دوره آموزشی است.
دکتر علیپور ادامه داد: تلاش می‌شود این دوره آغازگر حرکت نوینی باشد که همیاری نزدیک پزشکان بالینی و دانشمندان رشته‌های پایه مهندسی و آمار را تقویت کند و به‌زودی پیامدهای این مهم به‌ویژه راه‌اندازی اف ام آر آی با همکاری مدیران اجرایی و پشتیبانی دانشگاه‌های برگزارکننده عملیاتی و اجرایی شود.
وی یادآور شد: این روش نوین و پیشرفته در حوزه دانش عصب‌شناسی (نوروساینس) به‌شدت موردتوجه است.
انتهای پیام/م.غ 1023
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سمپوزیوم     دکتر.محمدباقر.علیپور        

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >