کارگاه آموزشی مشاوره و آزمایش ایدز در کنگان برگزار شد

14 اسفند 1395
کارگاه آموزشی مشاوره و آزمایش (HIV PIT) در شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این کارگاه ضمن تأکید به اهمیت پیشگیری و شناسایی موارد جدید بیماری توضیحاتی در خصوص برنامه‌های مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری و اقدامات انجام‌شده ارائه کرد.
مهندس محمد بازیاری بر نقش جدی کارشناسان برای پیشگیری از ایدز تأکید و افزود: این کار بدون سازمان‌دهی و کار جمعی ممکن نخواهد بود و باید در این راه از ظرفیت داوطلبان کنترل و پیشگیری از ایدز نیز استفاده کرد.
کارشناس برنامه PIT نیز در این کارگاه، مراحل اجرایی آن برنامه‌های کاهش آسیب و رفتارهای منتهی به ایدز را ارائه کرد و همچنین به اقدامات انجام‌شده در وزارتخانه برای پیشگیری و درمان ایدز اشاره کرد.
کارشناس مسئول این برنامه با اشاره به کاهش سن ابتلا و افزایش تعداد مبتلایان به ویروس اچ آی وی گفت: باید اطلاع‌رسانی درست و علمی و به‌دوراز هرگونه برخورد احساسی در این زمینه صورت گیرد و نسل جوان که بیشترین قشر در معرض خطر کشور را تشکیل می‌دهند، راه‌های پیشگیری و انتقال این بیماری را بدانند.
در ادامه کارشناسان شبکه بهداشت کنگان در خصوص راه‌های انتقال بیماری ایدز، پیشگیری، نمونه‌گیری، انجام تست سریع بیماری و مرکز مشاوره بیماری‌ها و همچنین راهکارهای برخورد با بیماران مبتلابه این بیماری را فراگرفتند.
این کارگاه با حضور کارشناس برنامه ایدز معاونت بهداشتی دانشگاه و کارشناس برنامه ایدز شبکه و مسئولان آزمایشگاه بخش خصوصی و دولتی، مسئول برنامه کاهش آسیب‌های اجتماعی اداره بهزیستی و مسئول بخش کنترل عفونت و زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) و مسئول dic شهرستان و سرپرستان مراکز و پزشکان مراکز برگزار شد.
انتهای پیام/ م.س 3070


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation

 کلمات کلیدی:
مشاوره     آزمایش.ایدز     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >