معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر خبر داد:
یک واحد غذا فروشی در بندر دیر پلمپ شد

14 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: یک واحد صنفی غذا فروشی به علت عدم رعایت اصول بهداشتی در بندر دیر پلمپ شد.

 زهرا دریانورد در حاشیه پلمپ یک واحد غذا فروشی در دیّر با اشاره به فعالیت‌های تیم‌های نظارتی طرح سلامت نوروزی در این شهرستان گفت: طرح سلامت نوروزی از اول اسفندماه اجراشده است و تاکنون از ۵۱۲ مرکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی بازرسی‌شده است.
وی بابیان اینکه تیم‌های عملیاتی به‌طورجدی کار نظارت بر صنوف هدف را انجام می‌دهند، اظهار کرد: در این مدت ۶ واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی و یک واحد غذا فروشی نیز پس از طی مراحل قانونی و تشکیل پرونده قضایی پلمپ شد.
وی اضافه کرد: در این راستا از ۲۸ مورد مواد غذایی جهت تشخیص و تعیین سلامت محصولات غذایی نمونه‌برداری شد و ۱۰۹ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته نیز از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم شد.
 معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر اهمیت سلامت آب و نظارت بر آن، اظهار کرد: ۲۸ مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی و ۴۳۰ مورد کلر سنجی در سطح شهرستان انجام گرفت.
وی ادامه داد: از ابتدای شروع طرح تاکنون نیز تعداد ۴۲ کارت سلامت برای متصدیان مشاغل مختلف صادرشده است.
دریانورد نقش مردم را در همکاری با شبکه بهداشت و درمان ضروری دانست و تأکید کرد: شهروندان می‌توانند گزارش‌های مربوط به تخلفات بهداشتی صنوف را به همکاران ما مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع دهند.
طرح سلامت نوروزی هرساله از ابتدای اسفندماه سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین‌ماه سال بعد به مدت ۴۵ روز اجرا می‌شود.
انتهای پیام/ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
پلمپ     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   14 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >