صدای 16 نشریه دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شنیده می‌شود

15 اسفند 1395
16 نشریه مکتوب و صوتی، الکترونیکی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منتشر می‌شود.

مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر با اعلان این خبر گفت: هم‌اکنون 26 نشریه دانشجویی در دانشگاه مجوز انتشار دارند و از این تعداد مجوز، 14 نشریه مکتوب و 2 نشریه صوتي و الكترونيك منتشر می‌شود که سعي ما بر اين است که نشريات بيشتر به‌صورت الكترونيكي و شنيداري منتشر شود.
بنت‌الهدی دشتی بابیان اینکه همه تشكل‌هاي دانشجويي، انجمن‌های علمي، شوراي صنفي، كانون‌هاي دانشجويي در این زمينه فعالند گفت: امسال براي نخستين بار در جشنواره‌هاي رسانه و مطبوعات وزارت بهداشت كه هرساله برگزار می‌شود شركت كرديم و در جشنواره تيتر 10 حدود 560 اثر ارسال کردیم و توانستيم در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در رتبه ششم قرار بگیریم.
وی افزود: اين رقم بسيار بالا نشان از مشاركت چشمگیر دانشجويان و نویدبخش تحول در حوزه نشريات دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي بوشهر دارد که این موفقیت، مرهون تلاش دانشجویان و حمايت‌هاي بى‌دريغ رياست دانشگاه و معاونت‌های دانشجویی فرهنگی قبلی و فعلی است.
دشتی اظهار داشت: نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ازلحاظ کمّی و کیفی در وضعیت خوبى هستند، هرچند نبايد به اين مقدار اكتفا کرد و هميشه باید دنبال رشد كيفى و پربارتر کردن محتوا بود.
وی گفت: خوشبختانه در يك سال گذشته باهدف آگاه‌سازی و روشنگري و ايجاد اعتماد در جهت جذب مشاركت دانشجويان در حيطه‌ نشريات پيشرفت قابل‌توجهی داشته‌ایم و فضا و بستر فعاليت، براي تمام اقشار دانشجويي ایجادشده است.
مسئول نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف از انتشار نشریات دانشجویی را رشد و شکوفایی دانشجويان در حيطه‌هاي فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حتى اقتصادی با بهره‌گيري از خرد جمعي، كار گروهي و ايجاد فضاي مناسب در جهت گفتمان‌هاي علمى دانست.
دشتی افزود: دانشجو نماد تلاش و پويايي، بصيرت واميد به آينده است و كار كردن در اين فضا قطعاً نياز به انگيزه و اشتياق بالا و روحيه نوآورى دارد زیرا فعاليت در همه كارهاى فرهنگي ازجمله در حوزه‌ نشريات، تنها برای تأمين نيازهاي فردي و مادی نیست و محدود به مسئوليت‌هاي اداري نمي‌شود.
 وی خاطرنشان کرد: در اردیبهشت‌ماه امسال، نخستين كارگاه تخصصي نشريات برگزار شد كه به‌زودی دومين كارگاه نيز برگزار خواهد شد و به یاری خدا قصد داريم از ظرفیت‌های استان به‌ویژه همكاري خانه مطبوعات نيز بهره بگيريم.
انتهای خبر. س/ ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشریه     تشکل‌های.دانشجویی     بنت‌الهدی.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   15 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >