کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد:
افراد برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از بیماری‌ها باید میوه و سبزی‌ها مصرف کنند

17 اسفند 1395
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: میوه و سبزی‌ها دو جزء بسیار مهم از گروه‌های اصلی غذایی هستند و همه افراد برای حفظ سلامت خود و پیشگیری از بیماری‌ها باید روزانه 3 تا 5 واحد از گروه میوه و سبزی‌ها مصرف کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ اسماء صیاد نیک اظهار داشت: یک واحد میوه درواقع یک میوه متوسط یا نصف لیوان آب‌میوه تازه و طبیعی یا یک‌چهارم لیوان میوه خشک است و منظور از یک واحد سبزی، یک عدد گوجه‌فرنگی یا خیار یا هویج متوسط یا یک لیوان سبزی‌خوردن یا کاهوی خردشده است.
وی افزود: میوه و سبزی‌ها ازآنجایی‌که حاوی کالری پایین و فیبر بالایی هستند سیرکننده‌های بسیار قوی محسوب می‌شوند و خوردن مقدار زیادی میوه و سبزی‌ها منجر به رسیدن به وزن مطلوب می‌شود.
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف میوه و سبزی‌ها ریسک بسیاری از بیماری‌ها ازجمله دیابت نوع 2، سکته مغزی، بیماری‌های قلبی، فشارخون و برخی از سرطان‌ها را در افراد کاهش می‌دهد.
اسماء صیاد نیک اظهار داشت: رنگ‌هایی که در میوه و سبزی‌ها مختلف وجود دارد خواص متفاوتی دارند، درنتیجه در مصرف میوه و سبزی‌ها باید از رنگ‌های مختلف استفاده شود تا بتوانید تمام مواد موردنیاز بدن را تأمین کنید، امری که باوجود هیچ مکمل و ویتامینی میسر نخواهد بود.
وی افزود: زمانی که سالاد تهیه می‌کنید مطمئن شوید که تنوع گوناگونی از میوه و سبزی‌ها مختلف در آن گنجانده شود و سعی کنید حداقل 5 رنگ متنوع در سالاد وجود داشته باشد.
کارشناس مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: از سایر رنگ‌ها نیز به‌طور مجزا در رژیم غذایی خود استفاده کنید و البته توجه داشته باشید بااینکه ترکیبات موجود در پوست میوه‌ها به دلیل فیبر زیاد آن‌ها برای سلامتی مفید هستند اما توصیه می‌شود، میوه‌ها به دلیل استفاده از سموم دفع آفات و محافظت‌کننده، بدون پوست مصرف شود.
انتهای پیام/م.ن 3080


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مصرف.میوه     کارشناس.تغذیه     فرهنگ.سلامت     اسماء.صیادنیک     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >