مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد:
دو هفته اول اسفندماه بیش از 400 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مورد بازرسی قرار گرفت

17 اسفند 1395
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: از ابتدای اسفندماه سال جاری فعالیت تیم‌های نظارتی طرح سلامت نوروزی در این شهرستان تشدید شده به‌گونه‌ای که در دو هفته اول اسفندماه، از چهارصد و 26 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازرسی‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس حسن ذبیحی افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی هرساله از ابتدای اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین سال بعد به مدت 45 روز اجرا می‌شود.
وی بابیان اینکه برای صیانت از سلامت غذایی مردم شهرستان طرح بسیج سلامت نوروزی با جدیت در حال انجام است افزود: در این مدت هشتادوچهار اخطاریه نواقص غیر بحرانی و شش اخطاریه نیز جهت رفع نواقص بحرانی صادر گردیده است.
این مقام مسئول افزود: دراین‌بین سه مرکز تهیه و عرضه مواد غذایی متخلف پس از انجام مراحل قانونی تعطیل و پلمپ گردیده است، همچنین 22 نفر از متصدیان متخلف نیز به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده‌اند.
مهندس ذبیحی تصریح کرد: در این راستا پنجاه‌ویک مورد مواد غذایی جهت تشخیص و تعیین سلامت محصولات غذایی نمونه‌برداری و به آزمایشگاه ارسال‌شده‌اند و یک‌صد و 71 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته نیز از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت سلامت آب و نظارت بر آن نیز تعداد پانصد و 78 مورد کلر سنجی از نقطه مصرف و 22 مورد نمونه‌برداری میکروبی آب نیز در سطح شهرستان انجام‌گرفته است.
مهندس ذبیحی خاطرنشان کرد: در این میان نقش مردم در همکاری با شبکه بهداشت و درمان ضروری است و شهروندان عزیز می‌توانند گزارش‌های مرتبط با تخلفات بهداشتی صنوف را به همکاران مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع دهند و یا با شماره تلفن گویای 190 تماس بگیرند.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازرسی     مهندس.حسین.ذبیحی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >