مانور سلامت نوروزی باهدف ارتقای سلامت جامعه و مسافران در شهرستان تنگستان برگزار شد

17 اسفند 1395
مانور بسیج سلامت نوروزي باهدف آمادگي بازرسان بهداشت محيط، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه به‌ویژه مسافران نوروزی و همچنين کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و مواد غذایی در سطح شهرستان تنگستان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ ریيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در اين خصوص گفت: در این زمینه هماهنگی‌های بین بخشی لازم با ادارات مرتبط ازجمله فرمانداري، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها، ادارات آموزش‌وپرورش، پليس راهنمايي و رانندگي، نیروی انتظامی، مجمع امور صنفی، اداره صنعت، معدن و تجارت و ادارات آب شهرستان انجام‌شده است.
دکتر علی نگين تاجي افزود: يكي از اهداف برگزاري اين مانور، كسب آمادگي براي نظارت بر همه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی ازجمله فروشگاه‌های مواد غذایی، قصابی‌ها، ساندویچی‌ها، اماکن اقامتی، فست فودي ها، قنادی‌ها، زیارتگاه‌ها، رستوران‌ها، اماکن متفرقه می‌باشد و نظارت بر سامانه آب‌رسانی شهري و روستایی نیز در اولویت قرار دارد.
كارشناس بهداشت محيط شبكه بهداشت شهرستان تنگستان نيز گفت: 5 اکیپ بازرسی و 12 بازرس بهداشت محيط طرح نظارت نوروزی را در سطح شهرستان اجرا می‌کنند كه اين بازرسی‌ها در مناطق شهری و روستایی و در تمامی ایام هفته، به‌ویژه روزهای تعطیل ادامه دارد.
عباس ابراهيمي اضافه کرد: طرح بسيج سلامت نوروزي از ابتدای اسفندماه سال جاری آغازشده و تا 15 فروردین سال 96 ادامه دارد و ساعت فعاليت بازرسان از هشت صبح تا 10 شب می‌باشد و بازرسان بهداشت محیط شرکت‌کننده در برنامه مجهز به تجهیزات بازرسي و لوازم نمونه‌برداری از آب و مواد غذایی می‌باشند.
وی اظهار کرد: مردم می‌توانند هرگونه تخلف در این راستا را به همکاران مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت و یا به سامانه ثبت شکایات بهداشت محیط به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند.
گفتني است در این مانور بازرسان بهداشت محیط در قالب 5 تیم از کارشناسان بهداشت محیط پس از حضور در سطح شهر اهرم، به بازرسی از واحدهای عرضه و تولید مواد غذایی، رستوران‌ها و اماكن عمومي پرداختند.


انتهای پیام/ ح.د 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >