مانور بسیج سلامت نوروزی در شهرستان عسلویه با پنج تیم بازرسی برگزار شد

17 اسفند 1395
مانور بسیج سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در شهرستان عسلویه و با پنج تیم بازرسی برگزار شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در حاشیه برگزاری مانور بسیج سلامت نوروزی گفت: این مانور در راستای طرح بسیج سلامت نوروزی یک اسفند لغایت 15 فروردین 96 صورت گرفت.

جاسم زارعی، اظهار کرد: نظارت بر مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه رستوران‌ها، شیرینی و آجیل‌فروشی‌ها، مراکز بین‌راهی و فست فودها، همچنین اماکن عمومی شامل هتل‌ها، مهمانسراها، پایانه‌های مسافربری، پارک‌ها، مدارس و محل‌های اسکان مسافران نوروزی از مهم‌ترین محورهای اجرای این طرح می‌باشد.
وی با اشاره به زمان کار بازرسان عنوان کرد: در شهرستان عسلویه 5 تیم بازرسی سلامت نوروزی فعال است و بازرسان بر اماکن عمومی و مراکز اغذیه‌ای و رستوران‌های بین‌راهی از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۰ شب در مناطق شهری و روستایی و در تمامی ایام هفته به‌ویژه روزهای تعطیل نظارت دارند.
زارعی ضمن تأکید بر آمادگی تیمهای نظارتی عنوان کرد: مردم می‌توانند هرگونه تخلف در این راستا را به همکاران مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت و یا به سامانه ثبت شکایات بهداشت محیط به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر طرح بسیج سلامت نوروزی در شهرستان عسلویه در سال جاری همزمان با سراسر کشور طرح از اول اسفند آغازشده است که در این مدت تاکنون بیش از 463 بازرسی و نظارت از مراکز و اماکن انجام‌شده است.
تورج سامی افزود: با توجه به اهمیت سلامت آب و نظارت بر آن نیز تعداد یک‌صد و 92 مورد کلر سنجی از نقطه مصرف و نمونه‌برداری میکروبی آب نیز در سطح شهرستان انجام‌گرفته است.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار داشت: در راستای صیانت از سلامت غذایی مردم شهرستان تاکنون بیش از 200 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم شده است.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مانور     بسیج.سلامت.نوروزی     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت‌درمان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >