مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه مطرح کرد:
در صورت ایجاد سوختگی از درمان‌های خودسرانه اجتناب شود

18 اسفند 1395
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: افراد باید در صورت ایجاد سوختگی از درمان‌های خودسرانه اجتناب کنند.

عظمت صیاد نیک در جمع بهیاران، پرستاران و نیروهای اورژانس 115 این شبکه بهداشت عنوان داشت: با توجه به اینکه در آستانه چهارشنبه‌سوری قرارگرفته‌ایم و اینکه هرساله شاهد حوادث تأسف باری در زمینه سوختگی‌ها بخصوص با مواد محترقه می‌باشیم، باید در صورت برخورد با افرادی که دچار سوختگی شده‌اند بهترین راه‌کار و درمان اورژانسی تا رسیدن به بیمارستان سوانح و سوختگی را بر روی فرد بیمار انجام دهیم.
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان داشت: بهترین و سریع‌ترین اقدام در سوختگی‌های حرارتی شست‌وشوی با آب سرد به مدت کم و عدم استفاده از یخ است، همچنین بسته به نوع و شدت سوختگی جهت ادامه درمان بیمار باید به بیمارستان سوانح و سوختگی انتقال یابد.
وی در مورد مراقبت از سوختگی‌های خاص ازجمله سوختگی‌های شیمیایی صحبت کرده و تأکید کرد: در سوختگی با اسید و بازها، باید مواد خشک از سطح بدن به‌وسیله برس بدون ایجاد مالش پاک گردد و سپس با آب فراوان شست‌وشو داده شود.
این مقام مسئول افزود: در سوختگی‌های الکتریکی پس از جدا کردن فرد از جریان برق و مراقبت، علائم حیاتی بیمار را کنترل کرده و ضمن گرم نگه‌داشتن فرد بیمار او را سریعاً به بیمارستان انتقال دهید.
وی ادامه داد: سوختگی‌های الکتریکی به دلیل اثرات مخربی که بر سیستم‌های درونی بدن می‌گذارند، حتی در صورت ناچیز بودن ضایعه سوختگی حتماً فرد را به بیمارستان انتقال یابد.
مسئول واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه تصریح کرد: به دلیل پرت شدگی فرد همراه با جریان الکتریکی احتیاط لازم در مورد شکستگی‌های احتمالی اندام‌های بدن خصوصاً گردن و ستون مهره‌ها به عمل آید.
عظمت صیاد نیک تأکید کرد: استفاده از هرگونه تجویزهای خانگی نظیر خمیردندان، رب گوجه‌فرنگی، برخی گیاهان دارویی و پماد زینک اکساید که در بین مردم رایج می‌باشد، غیرعلمی و گاها اثرات تخریبی بیشتری نیز دارد.
انتهای پیام/م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سوختگی     فرهنگ.سلامت     عظمت.صیادنیک     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >