در راستای تأمین سلامت شهروندان:
طرح ضربتی جمع‌آوری و معدوم‌سازی مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در کنگان اجرا شد

18 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: طرح ضربتی جمع‌آوری و معدوم‌سازی مواد غذایی غیرقابل‌مصرف در کنگان اجرا و بیش از 150 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در این شهرستان جمع‌آوری و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ مهندس محمد بازیاری افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در راستای صیانت از سلامت شهروندان و ارتقای شاخصه‌های بهداشت و سلامت در جامعه فعالیت‌های مؤثری را برای عموم مردم برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.
وی با تأکید بر انجام بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی اظهار کرد: بازرسی اماکن عرضه مواد غذایی و نظارت بر نحوه ارائه خدمات توسط این اصناف، از وظایف مهم بهداشت و درمان بوده که به‌طور مستمر توسط واحد بهداشت محیط اجرا می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار کرد: در این خصوص طی بازدید انجام‌گرفته از 70 واحد عرضه مواد غذایی بیش از 150 کیلوگرم اقلام مواد غذایی آشامیدنی غیرقابل‌مصرف جمع‌آوری و معدوم شد.
مهندس محمد بازیاری خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات بازرسین در طول سال جاری میزان مواد غیرقابل‌مصرف جمع‌آوری‌شده در برنامه طرح ضربت امسال نسبت به برنامه اجراشده در زمان مشابه سال گذشته 78 درصد کاهش داشته است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان تاریخ تولید و انقضا، مجوز و پروانه ساخت وزارت بهداشت، آدرس کارخانه، نام محصول و مواد تشکیل‌دهنده را به‌عنوان پنج مشخصه اصلی مواد غذایی برشمرد و تصریح کرد: مردم هنگام خرید مواد غذایی به این مشخصات دقت کرده و تخلفات احتمالی را به بازرسان شبکه بهداشت و درمان و یا شماره تلفن 190 سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش دهند.
انتهای پیام/م.س 3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معدوم‌سازی     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >