رییس شبکه بهداشت تنگستان:
طرح ضربت بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی در تنگستان اجرا شد

18 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: طرح ضربت بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی در تنگستان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، دکتر علی نگین تاجی در حاشیه طرح ضربت بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی اظهار داشت: به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های منتقله از طریق مواد غذایی، طرح ضربت بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی با به‌کارگیری کارکنان بهداشت محیط و همکاری نماینده فرمانداری، اطلاعات و اماکن نیروی انتظامی، شبکه دامپزشکی و بازرسان صنعت، معدن و تجارت در سطح شهر اهرم اجرا شد.
بیش از 300 کیلو مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهراهرم کشف و معدوم‌سازی شد
وی تصریح کرد: در این بازرسی‌ها 370 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در شهراهرم کشف و معدوم‌سازی شد
این مقام مسئول افزود: این مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته شامل انواع آبمیوه، شیرینی، شکلات، نوشابه، دلستر، انواع چیپس، مواد لبنی، پفک، کیک و کلوچه بودند که از واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی کشف شدند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در ادامه با اشاره به اینکه شهروندان و مسافران از خریداری مواد غذایی فاسد از فروشندگان دوره‌گرد خودداری کنند، گفت: بیشتر این مواد غذایی به علت قرار گرفتن در فضای باز، آلوده بوده و تهدیدی جدی برای سلامت جانی افراد محسوب می‌شود.
وی همچنین دقت در برچسب و شناسنامه بهداشتی کالاها شامل پروانه ساخت، آدرس کارخانه تولید، علامت استاندارد و تاریخ تولید و انقضای هر کالایی را پیش از خریداری و مصرف آن لازم برشمرد و ادامه داد: شهروندان و مسافران هرگونه شکایات خود پیرامون مسائل بهداشتی را می‌توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی شبانه‌روزی ۱۹۰ در میان بگذارند.
دکتر نگین تاجی تأکید کرد: با توجه به اینکه سلامت افراد جامعه در اولویت است لذا با هرگونه تخلف در زمینه عرضه مواد غذایی فاسد برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
وی گفت: مردم نیز می‌توانند در این راستا یاریگر ما باشند و در صورت مشاهده اقلام تاریخ‌مصرف گذشته در حال توزیع، ضمن پرهیز از خرید، این امر را به ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مراکز خدمات جامع سلامت اطلاع دهند.

انتهای پیام/ ح.د 3010

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

کلمات کلیدی:
طرح.ضربت     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   18 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >