رییس سازمان اورژانس بوشهر:
کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان بوشهر مستقر می‌شود

21 اسفند 1395
رییس سازمان اورژانس بوشهر گفت: کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان بوشهر مستقر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو در جمع روسای اورژانس استان اظهار داشت: طرح سازمانی شدن اورژانس در جلسه اخیر شورای نگهبان تائید شده و مخالفی نداشته است بنابراین طی دستوری کشوری بنرهای نوروزی امسال با لوگوی سازمان اورژانس بوشهر تهیه خواهد شد.
رییس سازمان اورژانس بوشهر از طراحی سیستم بی‌سیم دیجیتال و تحویل به واحد فن‌آوری و انفورماتیک اورژانس خبر داد و افزود: این طرح در سه‌ماهه اول سال ۹۶ تکمیل و در کل استان اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: از امکانات این سیستم علاوه بر سهولت برقراری ارتباط داخلی و خارج شبکه، مکان‌یابی آمبولانس‌ها به‌صورت داخل استان و نیز خارج حتی با مرکز کنترل کیفیت تهران است.
دکتر دادجو بیان کرد: به دنبال تصویب طرح سیستم دیجیتال ترتیبی داده خواهد شد تا یک دستگاه RIPITER در هر شهر و چهار دستگاه RIPITER نیز برای تقویت و پشتیبانی در سطح استان نصب می‌شود.
وی گفت: طرح امداد نوروزی امسال از ۲۵ اسفند سال ۹۵ آغاز خواهد شد و بنابراین لازم است همکاران میزان آمادگی پایگاه‌های سطح شهرستان خود را سنجیده و با توجه به حضور نمایندگان تجهیز آمبولانس‌ها، نواقص را تا حد امکان مرتفع کنند.
رییس سازمان اورژانس بوشهر تصریح کرد: ضروری است همه پایگاه‌های شهری و جاده‌ای استان، مراکز پیام و اورژانس‌های بیمارستان‌های دانشگاهی به‌منظور ارائه خدمات آماده باشند.
وی بیان کرد: طبق دستورالعمل‌های کشوری اورژانس‌های بیمارستان بایستی از روز شنبه ۲۰ اسفند ۹۵ برای پذیرش مصدومین احتمالی مرتبط با آتش‌سوزی و مواد محترقه آماده باشند و مراکز اورژانس نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۴ و ۲۵ اسفند به‌منظور پوشش فوریت‌های مرتبط با حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل خواهند بود.
رییس سازمان اورژانس بوشهر ادامه داد: کمپ‌های سلامت نوروزی در ۱۰ نقطه استان مستقر و برای امدادرسانی به مسافران نوروزی آماده خواهند بود. ترتیبی داده‌شده است تا در ۱۰ نقطه شهری و روستایی استان کمپ‌های سلامت برپا شود.
وی افزود: استقرار آمبولانس‌ها در محورها و معابر پرتردد با امکانات و تجهیزات کامل و نصب بنرهای راهنما و توجیهی طرح امداد نوروزی از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این مرکز خواهد بود.
دکتر دادجو ضمن تقدیر از زحمات واحد کنترل کیفیت مرکز و روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها، از مسئولین اورژانس ۱۱۵ خواست تا پروتکل‌هایی که در خصوص نحوه چیدمان پایگاه‌ها، آمبولانس‌ها و تجهیزات، تریاژ تلفنی را در اختیار پرسنل و مراکز پیام قرار داده، مطالعه و اجرا کنند.
وی از همکاران خواستند تا با آمادگی کامل خود و نیروهای تحت امرشان، آسودگی خاطر سایر همشهریان و مسافرانی که به‌قصد داشتن اوقاتی خوب و مفرح به بوشهر می‌آیند را ضمانت کنند.

انتهای پیام/ ز.ی 5000


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمپ‌های.سلامت.نوروزی     دکتر.عبدالرحیم.دادجو     مرکز.فوریت‌های.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >