معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
طرح تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی در روزهای عید نوروز در گناوه بیشتر خواهد شد

22 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مردم نگران نباشند، طرح تشدید نظارت بر اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی در روزهای عید نوروز دوچندان می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس علیرضا یوسفی عنوان داشت: همزمان با سراسر کشور و باهدف نظارت و بازرسی بر تمامی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در سطح شهرستان با رمز (صلابت تا سلامت) و در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی، مانور آمادگی بسیج سلامت نوروزی در شهرستان گناوه توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای انجام گردید.
وی افزود: این مانور که از اول اسفندماه سال جاری شروع‌شده و تا 15 فروردین سال بعد ادامه می‌یابد، با حضور 14 نفر از کارشناسان و بازرسین این شبکه در قالب چهار تیم 3 و 4 نفره انجام شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: طرح ضربت جمع‌آوری مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته نیز از سطح عرضه توسط بازرسان انجام شد و در پایان این طرح مقدار هفتادوچهار کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و معدوم گردید.
مهندس یوسفی با اشاره به اینکه طرح تشدید بر اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در تعطیلات نوروز بیشتر خواهد شد، ادامه داد: نظارت بر مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه غذا فروشی‌ها، رستوران‌ها، ساندویچی‌ها، پیتزافروشی‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، شیرینی‌پزی‌ها، آجیل‌فروشی‌ها، انبارهای مواد غذایی و اماکن بین‌راهی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای این شبکه انجام می‌شود.
وی افزود: اماکن عمومی شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، پارک‌ها، مدارس، سرویس‌های بهداشت عمومی، مساجد، محل‌های اسکان مسافران نوروزی، شناگرهای ساحلی و بازدید از تأسیسات آب‌رسانی از مهم‌ترین فعالیت‌های بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای در طرح بسیج سلامت نوروزی است که از اسفندماه سال جاری در قالب تیم‌های دونفره و در روزهای تعطیلات نوروز با حضور 4 نفر از بازرسان انجام می‌شود.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز گفت: نظارت بازرسان در روزهای عید نوروز به‌صورت شبانه‌روزی ادامه دارد و بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای طبق برنامه از پیش تعیین‌شده نسبت به انجام کشیک‌های مربوطه جهت نظارت و بازرسی اقدام می‌نمایند.
مهندس حسن ذبیحی افزود: شهروندان گرامی و مسافرین نوروزی در صورت مشاهده هرگونه تخلفات بهداشتی، به‌منظور اعلام مشکلات بهداشتی با سامانه مدیریت مردمی با شماره تلفن 190 تماس گرفته و همچنین شماره تماس 07733123566 این شبکه نیز جوابگوی شکایات مردمی به‌ویژه در روزهای تعطیل می‌باشد.
انتهای پیام /م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی     مهندس.حسن.ذبیحی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   22 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >