خانواده‌ها نکاتی ساده و ضروری در خانه‌تکانی رعایت کنند

24 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و سنت پسندیده خانه‌تکانی خانواده‌های عزیز توصیه‌های زیر را جدی بگیرند و با رعایت نکاتی ساده و ضروری عید شادتری را جشن بگیرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ مهندس علیرضا یوسفی عنوان داشت: با توجه به اینکه تعطیلات باستانی نوروز نزدیک است و بر اساس سنت باستانی و اصیل ایرانی که هرساله خانواده‌های ایرانی با خانه‌تکانی و پاکیزگی به سراغ این عید می‌روند، رعایت نکاتی ساده و ضروری باعث می‌شود تا عید شادتری را جشن بگیرند.
وی با اشاره به رعایت نکات ایمنی در خانه‌تکانی‌ها افزود: در هنگام استفاده از مواد سفیدکننده یا جرم‌گیر در سرویس‌های بهداشتی درب و پنجره را باز گذاشته و هواکش را روشن نمایید.
این مقام مسئول تصریح کرد: برای شستن و ضدعفونی کردن وسایل منزل از مخلوط کردن مواد شیمیایی مانند جوهر نمک و جرم‌گیر با فرآورده‌های سفیدکننده جدا خودداری کنید، زیرا بخارات و گازهای ناشی از این اختلال بسیار سمی و خفه‌کننده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه ادامه داد: پس از مصرف مواد شوینده، سفیدکننده، جرم بر ولوله بازکن در محیط‌های بسته و کوچک مانند دستشویی و حمام به‌هیچ‌وجه در این مکان‌ها توقف نکنید، چراکه گازهای تولیدشده خفه‌کننده و سمی می‌باشند.
وی تأکید کرد: در منازل قدیمی، لوله‌های آب سربی و رنگی مورداستفاده در چهارچوب و دیوار که حاوی سرب است، می‌تواند منجر به مسمومیت با سرب شود.
مهندس یوسفی افزود: مسمومیت با سرب در کودکان می‌تواند منجر به بروز اختلالات رفتاری مانند کندذهنی، اختلال در یادگیری، اختلال در رشد و منجر به بروز تشنج شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: مسمومیت با سرب می‌تواند از طریق تنفس یا خوراندن ذرات معلق سرب موجود در هوا، خاک و یا آب صورت گیرد.
مسئول واحد امور دارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: جهت رعایت نکات ایمنی در هنگام خانه‌تکانی‌ها از دسترسی کودکان به اسباب‌بازی‌های پلاستیکی بازیافتی شده و یا اسباب‌بازی‌های رنگ‌آمیزی شده‌ای که دارای ورقه‌های پوسته رنگی می‌باشند خودداری نمایید.
مرضیه بوستانی افزود: ازآنجاکه کودکان نوپا همه‌چیز را به دهان می‌برند اگر تخت و گهواره رنگ‌آمیزی شده‌ای دارند، از تماس این وسایل با دهان کودک جلوگیری نمایید.
انتهای پیام/م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
خانه‌تکانی     عید.نوروز     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >