سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
بسیج سلامت نوروزی در بوشهر/ نظارت‌ها تشدید شد

24 اسفند 1395
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از تشدید نظارت‌ها با اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: برنامه سلامت نوروزی بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین سلامت مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی در اسفندماه تشدید شد.
وی اضافه کرد: در راستای نظارت و ارتقای سلامت شهروندان و مسافرین نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا در بخش تولید و عرضه، سلامت غذا، دفع صحیح پسماندها و پساب، پایش کمپ‌ها و اسکان مسافرین، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری و غیر اداری در روزهای تعطیل تشدید می‌شود.
تعطیلی ۸ مرکز متخلف
مهندس فخرایی افزود: طی این فعالیت‌ها در اسفندماه، تعداد هزار و ۷۷۴ نمونه بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف حساس انجام شد همچنین ۸۳۶ مورد بازدید از اماکن عمومی به‌صورت روزانه در دستور کار قرار گرفت.
وی در رابطه با جمع‌آوری اجناس تاریخ‌مصرف گذشته عنوان کرد: بازرسان بهداشت محیط ۴۱ بار در شهرستان از سامانه آب‌رسانی بازدید، مقدار ۹۷۸ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد را با اجرای طرح ضربت جمع‌آوری و معدوم کردند که تعداد ۸ مورد مرکز و اماکن متخلف پلمپ شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اظهار داشت: در این راستا به لحاظ کنترل و پایش آب آشامیدنی، تعداد هزار و ۸۰۸ مورد کلر سنجی انجام که متصدیان متخلف به مراجع قضایی ۲۰۶ مورد بوده است.
جلوگیری از عرضه قلیان
این مقام مسئول تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل اماکن و جلوگیری از عرضه مواد دخانی (قلیان میوه‌ای) تعداد ۴۲ مورد بازرسی انجام داده‌ایم و تعداد ۳ مورد سفره‌خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان کرده بودند تعطیل‌شده است.
وی خاطرنشان کرد: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و حساسیت موضوع، همه هتل‌ها، کمپ‌ها، ستادهای اسکان، پارک‌ها، مساجد و مدارس بازرسی و مطابق چک‌لیست آیتم‌های بهداشتی پایش شده است.
مهندس فخرایی یادآور شد: مسافران و شهروندان عزیز می‌توانند نظرات و شکایات خود را با شماره ۱۹۰ سامانه کشوری در میان بگذارند.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     مهندس.حسن.فخرایی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >