همسر شهید هسته‌ای:
خرید محصولات ایرانی حمایت از صنعت داخلی است/گزارش تصویری

24 اسفند 1395
همسر دانشمند هسته‌ای شهید 'داریوش رضایی‌نژاد' گفت: خانواده‌های ایرانی با خرید محصولات داخلی از توسعه صنعت، تولید، اشتغال و اقتصاد کشور حمایت کنند.

دکتر شهره پیرانی به مناسبت روز زن در همایش 'بانوان دانش‌آموخته مکتب حضرت فاطمه (س)' در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مردم با خرید کالای خارجی از بازار کشورهای دیگر حمایت می‌کنند و فرصت رشد و ترقی را از تولیدکنندگان داخلی می‌گیرند.
وی اضافه کرد: با خرید محصولات داخلی علاوه بر اینکه از تولید داخل حمایت می‌شود فرصت اشتغال نیز در جامعه فراهم و رونق اقتصادی محقق می‌شود.
دکتر پیرانی اظهار کرد: زنان و مادران خانواده‌های ایرانی نقش اساسی در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ خرید محصولات داخلی دارند.
وی گفت: جوانان این مرزوبوم برای توسعه، پیشرفت، استقلال و ارتقای کشور شهید شدند و ما باید با حفظ آرمان‌های شهدا راه آنان را برای عزت، اقتدار کشور و اسلام ادامه دهیم.
دکتر پیرانی بابیان اینکه برای داشتن آینده‌ای روشن نیازمند نگاه توسعه‌گرا نه‌تنها در خانواده بلکه در جامعه هستیم افزود: امروز کشورهای آسیای جنوب شرقی در کنار توجه و حفظ سنت‌ها و با نگاه توسعه‌گرا و برنامه‌ریزی به رشد اقتصادی رسیدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین و اساسی‌ترین نهاد اجتماعی و مادر به دلیل ارتباط و مرکزیت خود در خانواده نقشی مهم بر عهده دارد.
دکتر پیرانی با تأکید بر اینکه خانواده اساسی‌ترین نقش را در توسعه کشور بر عهده دارد، یادآور شد: هرچند امروز نقش سنتی زنان نوعی نگاه منفی به شمار می‌رود ولی زن در نگاه سنتی در کنار تربیت و الگودهی به فرزندان در اقتصاد خانواده نیز دخالت داشت.
وی تأکید کرد: اگر می‌خواهیم جامعه سالم و توسعه‌گرا داشته باشیم باید از خانواده‌ها شروع کرد.
گفتنی است در این همایش از فرزندان پرسنل ایثارگر دانشگاه که رتبه برتر درسی را کسب کرده بودند تقدیر شد.
 این همایش 'بانوان دانش‌آموخته مکتب حضرت فاطمه (س)' باهمت دفتر امور بانوان و امور ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     روز.زن     دکتر.شهره.پیرانی        

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >