توصیه‌های رییس شبکه بهداشت گناوه در مورد چهارشنبه آخر سال

24 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از مردم این شهرستان انتظار می‌رود آیین دیرینه چهارشنبه آخر سال را با پرهیز از هرگونه حرکات خطرآفرین ازجمله استفاده از مواد آتش‌زا، با شادکامی به پایان برسانند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده افزود: مردم باید با رعایت نکات مهم برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری از خطراتی که در این روز باستانی آنان را تهدید می‌کند، در امان بمانند.
وی گفت: آیین آخرین سه‌شنبه‌شب اسفندماه یکی از رسومی است که از قدیم برجای‌مانده اما در سال‌های اخیر از حالت سنتی خارج و به سمت خشونت رفته است.
دکتر زکی زاده اظهار کرد: مردم باید از تجارب سالیان اخیر که سالانه هزاران نفر از هم‌وطنان در آیین چهارشنبه‌سوری مصدوم و یا معلول می‌شوند و هزاران خانواده ایرانی سال نو را باغم و اندوه و تلخ‌کامی شروع می‌کنند، پند بگیرند.
وی بابیان اینکه استفاده از مواد آتش‌بازی به‌هیچ‌وجه حتی درصورتی‌که مراقبت کامل صورت گیرد ایمن نیست، گفت: در زمان آتش‌بازی در چهارشنبه آخر سال هیچ فردی اعم از تولیدکننده، مجری آتش‌بازی، ناظران یا حتی عابران پیاده و رهگذران از آسیب‌های چهارشنبه آخر سال در امان نخواهند ماند.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه به توصیه‌های ایمنی در روز چهارشنبه آخر سال اشاره کرد و گفت: پرهیز از هرگونه استفاده مواد آتش‌زا در مکان‌های باز و بسته، حمل مواد محترقه و آتش‌گیر و انفجاری حتی به مقدار بسیار کم در جیب لباس و کیف از نکات مهم است که باید رعایت شود.
وی افزود: در صورت نگهداری مواد آتش‌بازی، حتی کم‌خطر آن را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود و آن را به‌سوی افراد اطراف خود پرت نکنند.
دکتر زکی زاده ادامه داد: از پرتاب فشفشه، موشک و سایر مواد آتش‌زا روی شاخه درختان، پشت‌بام و بالکن منازل پرهیز و از آتش زدن لاستیک، هیزم و کارتن خالی در واحدهای مسکونی یا در معابر، کوچه و خیابان خودداری کنید.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از قرار دادن ترقه و ظروف خالی حشره‌کش‌ها در آتش به‌منظور ایجاد صدای انفجار به جد خودداری شود.
وی بیان کرد: در صورت روشن کردن آتش توصیه می‌شود که در حجم کم باشد و از ریختن مواد که سریع شعله‌ور می‌شود نظیر نفت، بنزین و الکل روی آن به‌هیچ‌وجه استفاده نشود.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: در صورت بروز هرگونه آتش‌سوزی و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در سریع‌ترین زمان با شماره تلفن 115 مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و 125 سازمان آتش‌نشانی تماس گرفته شود.
انتهای پیام /م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
چهارشنبه‌سوری     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   24 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >