در هفته سلامت:
مرکز جامع سلامت دهان و دندان در برازجان افتتاح می‌شود

25 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: مرکز جامع سلامت دهان و دندان در شهر برازجان در ابتدای هفته سلامت راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ ماریا خویش دوست اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان دشتستان در نظر دارد همگام با طرح تحول سلامت، مرحله چهارم وارنیش فلوراید در مدارس و مهدکودک‌های سراسر شهرستان به‌صورت رایگان اجرایی کند.
وی افزود: این طرح از ۱۴ فروردین ۹۶ در تمامی مدارس برای دانش آموزان شش تا ۱۲ سال و همچنین در مهدکودک‌ها برای کودکان ۳ تا ۶ سال آغاز و توسط مراقبین سلامت و بهورزان انجام می‌شود.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: با اجرای این طرح طی این دو سال انتظار داریم شاخص دندان‌های پوسیده و خراب در کودکان تا ۴۰ درصد کاهش یابد.
خویش دوست گفت: وارنیش فلوراید یکی از روش‌های کنترل پوسیدگی دندان است و این روش دو بار در سال برای گروه‌های هدف اجرا می‌شود و کودکانی که میزان پوسیدگی دندان آن‌ها زیاد است نیز در این گروه قرار می‌گیرند.
وی اظهار داشت: در مرحله سوم به دندان‌های ۹۰ درصد از دانش‌آموزان شش تا ۱۲ سال و کودکان ۳ تا ۶ سال وارنیش فلوراید زده شد که همکاری ادارات آموز و پرورش و والدین در اجرای این طرح تأثیرگذار بوده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان خاطرنشان کرد: مرکز جامع سلامت دهان و دندان در شهر برازجان در ابتدای هفته سلامت راه‌اندازی خواهد شد و با افتتاح این مرکز خدمات دهان و دندان به‌صورت جامع‌تر به گروه هدف ارائه می‌شود.
انتهای پیام / س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاح     مرکز.جامع.سلامت     معاون.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >