مواد غذایی وارداتی از گمرک گناوه نظارت دقیق می‌شود

25 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اینکه سلامت غذایی مردم اولویت اصلی این شبکه است، سلامت مواد غذایی وارداتی از گمرک این شهرستان نظارت و بررسی دقیق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده افزود: در بازدید به‌عمل‌آمده از گمرک‌های گناوه و ریگ توسط کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و این شبکه، روند ترخیص و نمونه‌برداری مواد غذایی و استعلامات از شبکه بهداشت و درمان بررسی شد.
وی اضافه کرد: برای ترخیص مواد غذایی، از نمونه کالای موردنظر توسط کارشناس شبکه بهداشت و درمان نمونه‌برداری و به‌صورت مهروموم‌شده به همراه مستندات گمرکی به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ارسال می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: آزمایش‌های میکروبی، شیمیایی، سم‌شناسی و فلزات سنگین بسته به نوع نمونه که موردنیاز برای تعیین سلامت مصرف است روی نمونه ارسالی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین مستندات گمرکی نیز بررسی می‌شود و نتیجه به شبکه بهداشت و درمان گناوه و سپس از شبکه به گمرک جهت ترخیص یا داشتن مشکل کالای موردنظر اعلام می‌شود.
دکتر زکی زاده افزود: برای ترخیص کالاهای مواد غذایی ملوانی که قانون برای مصرف خانوار تعیین کرده، ازلحاظ ظاهری نظیر نوع، رنگ، بو، ماندگی، حشرات، تاریخ تولید و اتمام، بسته‌بندی و رطوبت توسط کارشناس شبکه بهداشت و درمان گناوه بررسی می‌شود و نیاز به ارسال نمونه به مرکز استان نیست اما در صورت مشکل داشتن و نداشتن شاخصه‌های کیفیت، نمونه آن برای بررسی بیشتر در مرکز فرستاده می‌شود.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مواد.غذایی     گمرک     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >