شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر تشکیل جلسه داد

25 اسفند 1395
چهارمین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر به ریاست فرماندار دیّر برگزار شد.

فرماندار و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر در این نشست ضمن بررسی مصوبات جلسات گذشته، گفت: یکی از وظایف شورای سلامت، پیگیری اجرایی شدن مصوبات است و برای به سرانجام رسیدن مصوبات باید از تمام پتانسیل‌های شهرستان به نحو شایسته استفاده شود.
حمزه اعتماد بابیان اینکه سلامت یکی از مهم‌ترین مقوله‌های اجتماعی در هر جامعه‌ای است، گفت: ارتقا سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی آحاد مردم جامعه از طریق اتخاذ تدابیر مناسب و نهادینه کردن سیاست‌گذاری و مدیریت در قلمرو سلامت امکان‌پذیر خواهد بود که تشکیل شورای سلامت همین روند را دنبال خواهد کرد.
وی با اشاره به اهداف شورای سلامت و امنیت غذایی تأکید کرد: دستگاه‌های مرتبط باید تأمین امنیت غذایی و سلامت مردم را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر نیز با تقدیر از همکاری اعضا شورای سلامت و امنیت غذایی، آخرین وضعیت بهداشتی شهرستان را تشریح کرد و گفت: با توجه به شیوع آنفلوانزای مرغی لازم است دادستان شهرستان همکاری ویژه برای برخورد با متخلفین بهداشتی و عرضه‌کنندگان طیور زنده انجام دهد.
عادل مقدس با اشاره به انتقال سایت دفن زباله شهر دیر به مکانی دیگر، اظهار کرد: شهرداری نسبت به گزارش وضعیت و چگونگی جانمایی مکان جدید دفن زباله به دبیرخانه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر اقدام کند.
دبیر شورای سلامت و امنیت غذای شهرستان دیّر با اشاره به برنامه بسیج سلامت نوروزی و لزوم همکاری شهرداری در زمینه فراهم نمودن شرایط بهداشتی اسکان مسافران نوروزی گفت: جمع‌آوری به‌موقع زباله، شستشو و گندزدایی مستمر کانال‌های دفع آب‌های سطحی و جوب‌های کناره خیابان، نظافت مستمر اماکن تفریحی و برطرف نمودن کلیه نواقصات سرویس‌های بهداشتی، ایمن‌سازی تیرهای روشنایی، جلوگیری از سیم‌کشی غیر ایمن در محل اسکان مسافران، جلوگیری از عرضه یخ غیربهداشتی، بهداشتی نمودن ظرف‌شویی و روشویی‌های احداثی ازجمله مصوباتی است که در راستای ارتقا سطح سلامت مسافران اتخاذ و باید با همکاری ادارات مرتبط اجرایی شود.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     فرماندار     حمزه.اعتماد     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >