سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
فعالیت‌های بسیج سلامت نوروزی در بوشهر تشدید شد

5 فروردين 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: برنامه سلامت نوروزی بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی در اسفندماه ۹۵ و فروردین‌ماه ۹۶ تشدید شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در راستای بهبود نظارت‌ها و ارتقای سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا، دفع صحیح پسماندها و پساب، پایش کمپ‌ها و اسکان مسافرین، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری، غیر اداری و در روزهای تعطیل تشدید شده است.
بیش از دو هزار و 600 بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف حساس در ایام نوروز 96 در بوشهر
وی اضافه کرد: طی این فعالیت‌ها در اسفندماه ۹۵ و اوایل فروردین ۹۶ تعداد دو هزار و ۶۰۳ نمونه بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی و صنوف حساس انجام شد و انجام ۹۸۹ مورد بازرسی از اماکن عمومی به‌صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار گرفت.
جمع‌آوری و معدوم‌سازی بیش از یک هزار کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: مقدار یکهزارو ۲۵۳ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد را با اجرای طرح ضربت جمع‌آوری و معدوم کردند و تعداد ۱۶ مورد مرکز و اماکن متخلف پلمپ و تعداد ۳۳۳ مرکز و مکان متخلف به مراجع قضایی معرفی‌شده است.
مهندس فخرایی اظهار داشت: در راستای کنترل و پایش آب آشامیدنی، تعداد دو هزار و ۵۱۸ مورد کلر سنجی انجام و تعداد ۲۹ شکایات تلفنی مردمی و سامانه ۱۹۰ بررسی و پیگیری شده است.
تعطیلی 4 سفره‌خانه، قهوه‌خانه عرضه قلیان در ایام نوروز 96 در بوشهر
وی تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل اماکن و جلوگیری از عرضه مواد دخانی (قلیان میوه‌ای و سیگار) تعداد ۶۹ مورد بازرسی انجام و تعداد ۴ سفره‌خانه، قهوه‌خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان کرده بودند تعطیل‌شده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در برنامه بسیج سلامت نوروزی همه بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین سلامت غذایی شهروندان و مسافران نوروزی با تجهیزات جدید آیتم‌های شوری، PH، میکروبی سطوح دما و رطوبت مواد غذایی و محیط‌های فیزیکی، ارزیابی و موردسنجش دقیق قرار می‌دهند.

وی افزود: به‌منظور حفظ سلامت شهروندان و حساسیت موضوع، همه هتل‌ها، کمپ‌ها، ستاد اسکان، پارک‌ها، مساجد و مدارس بازرسی و مطابق چک لیست آیتم‌های بهداشتی پایش می‌شوند.
مهندس فخرایی یادآور شد: مسافران و شهروندان عزیز می‌توانند نظرات و شکایات بهداشتی خود را با شماره ۱۹۰ سامانه کشوری در میان بگذارند.
انتهای پیام/ ا.س 3000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     مهندس.فخرایی     بسیج.سلامت    

تاریخ بروز رسانی:   5 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >