سرپرست مرکز بهداشت بوشهر:
۴ سفره‌خانه در شهر بوشهر پلمپ شد

6 فروردين 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: چهار سفره‌خانه در شهر بوشهر پلمپ شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی در حاشیه اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی اظهار داشت: به‌منظور ساماندهی و جلوگیری از عرضه محصولات دخانی (قلیان میوه‌ای و سیگار) در سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها، طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور بازرسین بهداشت محیط شهرستان بوشهر اجرا شد.
وی اضافه کرد: از دیدگاه بهداشت محیط، پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با عوامل واگیر و غیر واگیر و حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه ضرورتی انکارناپذیر است و در جهان امروز بیماری‌های قلبی و عروقی به‌عنوان عامل مهم مرگ‌ومیر شناخته‌شده و یکی از علل آن استعمال دخانیات است.
مهندس فخرایی افزود: در راستای اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی، حفظ سلامت شهروندان و گردشگران، نظارت‌ها و بازرسی‌ها از سفره‌خانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها در سطح شهر بوشهر تشدید شده است.
وی اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط به لحاظ کنترل و جلوگیری از عرضه محصولات دخانی (قلیان میوه‌ای و تنباکویی) در اسفندماه ۹۵ و اوایل فروردین ۹۶ در معیت بازرسان اماکن نیروی انتظامی تعداد ۶۹ مکان را مورد بازرسی قرار داده که پرونده ۱۹ متصدی متخلف به مراجع قضایی (تعزیرات حکومتی) ارجاع داده‌شده و در این راستا تعداد ۴ مورد سفره‌خانه و قهوه‌خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان نموده بودند، پلمپ شد.
این مقام مسئول بیان داشت: برای کاهش استعمال محصولات دخانی (قلیان و سیگار) اراده و عزم ملی، فرهنگ‌سازی عمومی، تعامل دستگاه‌های دولتی، همسویی نهادهای مرتبط و نقش والدین و آموزش‌وپرورش بسیار حائز اهمیت است.
وی گفت: بدیهی است که نظارت و پایش‌ها به‌منظور جلوگیری از عرضه قلیان در سفره‌خانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها به‌طور مستمر ادامه داشته و در صورت رؤیت تخلفات بهداشتی طبق قانون ماده ۱۳ با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     مهندس.فخرایی     بسیج.سلامت     سفره‌خانه    
پلمپ        

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >