ارایه خدمات درمانی به بیش از سه هزار و 700 نفر در شهرستان دیّر

6 فروردين 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: ستاد نوروزی این شبکه از آغاز فعالیت تاکنون به بیش از سه هزار و 700 نفر در شهرستان دیّر خدمات درمانی ارایه کرده است.

زهرا دریانورد در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر، گفت: تیم‌های عملیاتی همه‌ساله قبل از شروع ایام تعطیلات نوروزی با تدوین برنامه عملیاتی و تعیین وظایف و اهداف مشخص می‌شوند.
وی بابیان اینکه تیم عملیاتی بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند سال گذشته شکل‌گرفته است، اظهار کرد: از ابتدای شروع برنامه تاکنون از هزار و 684 مرکز تولید و عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید شده است که منجر به معرفی 12 واحد متخلف به تعزیرات حکومتی شده است که یک واحد غذا فروشی به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی پس از طی مراحل قانونی پلمپ شد.
وی با اشاره به 6 تیم عملیاتی بهداشت محیط متشکل از 12 بازرس، گفت: بازرسان بهداشت محیط در مدت اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی هزار و 359 مورد کلر سنجی، 98 نمونه میکروبی آب، 51 نمونه مواد غذایی انجام داده‌اند و همچنین 350 کیلوگرم مواد غذایی فاسد شناسایی و پس از حذف از چرخه مصرف معدوم کردند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر به برنامه‌های دیگر این شبکه در تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: در تعطیلات نوروز تمامی مراکز خدمات جامع سلامت فعال بوده و سه مرکز دیّر، آبدان و بردخون به‌صورت شبانه‌روز خدمات بهداشتی درمانی به مراجعه‌کنندگان ارایه می‌دهند.
وی اضافه کرد: واحدهای سلامت خانواده، مبارزه با بیماری‌ها، دندانپزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی، هاری، اورژانس، مامایی و پزشک در مراکز تخت پوشش ایام نوروز فعال است.
 دریانورد با اشاره به آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش از ابتدای سال نو گفت: سه هزار و 722 نفر به پزشک عمومی، 33 نفر به دندانپزشکی، 229 نفر به آزمایشگاه، 117 نفر رادیولوژی، 84 نفر به اورژانس و 21 نفر به واحد تسهیلات زایمانی مراجعه داشته‌اند.
وی همچنین به مأموریت‌های اورژانس 115 اشاره و تصریح کرد: 14 مورد ترافیکی و 70 مورد مأموریت غیر ترافیکی بوده است که از این تعداد 67 نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به استقرار ایستگاه‌های سلامت نوروزی در پارک ساحلی دیّر گفت: در حادثه طغیان دریا آمبولانس مستقر و تجهیزات پزشکی آسیب دیدند ولی خوشبختانه به پرسنل فوریت‌های پزشکی کشیک صدمه‌ای وارد نشد و این ایستگاه کماکان فعال بوده و به مسافران نوروزی خدمات درمانی ارایه می‎دهد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation
 
 

کلمات کلیدی:
نوروز96     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     زهرا.دریانورد     بسیج.سلامت     بهداشت.محیط    
بازرسی     بازدید        

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >