به مدت ۴۵ روز انجام می‌شود؛
فعالیت ۱۶۰ بازرس بهداشتی استان بوشهر در طرح بسیج سلامت نوروزی

6 فروردين 1396
مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۱۶۰ نفر از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای استان بوشهر در طرح بسیج سلامت نوروزی به مدت ۴۵ روز فعالیت می‌کنند.

میمنت توبه خاک در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا بوشهر اظهار داشت: طرح بسیج سلامت نوروزی از اول اسفندماه ۹۵ تا پانزدهم فروردین سال ۱۳۹۶ به مدت ۴۵ روز با شرکت حدود ۱۶۰ نفر از بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای باهدف ارتقای امنیت و سلامت غذایی جامعه در حال اجرا است.
وی اضافه کرد: بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای در طول اجرای طرح به‌صورت مستمر در ساعات اداری و غیر اداری بر بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نظارت کرده و پیگیری لازم به‌منظور رفع نواقص بهداشتی مشاهده‌شده انجام می‌دهند.
مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: با توجه به مسافر پذیر بودن استان در ایام نوروز قبل از فرارسیدن ایام تعطیلات طرح‌های مختلفی به‌منظور تشدید نظارت بر اصناف در استان توسط گروه بهداشت محیط و حرفه‌ای استان انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین این طرح‌ها اجرای طرح ضربت کنترل مراکز عرضه مواد غذایی حساس استان به‌طور همزمان در سه مرحله بود که صنوفی همچون رستوران‌ها، غذا فروشی‌ها، قنادی‌ها، آجیل‌فروشی‌ها بازرسی و پیگیری رفع نواقص بهداشتی آنها در دستور کار بازرسین قرار گرفت.
توبه خاک ادامه داد: همزمان با اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی در روز ۱۵ اسفند ۹۵ طرح ضربت جمع‌آوری مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد از همه مراکز عرضه مواد غذایی استان انجام شد.
استفاده از تجهیزات پرتابل توسط بازرسان بهداشت محیط در بازرسی‌ها
وی تصریح کرد: از مهم‌ترین تغییرات مشاهده‌شده در برنامه بسیج سلامت نوروزی سال ۹۶ استفاده از تجهیزات پرتابل توسط بازرسان بهداشت محیط در بازرسی‌ها است که این موضوع تشخیص تخلفات و پیگیری آنها را آسان‌تر از قبل کرده است.
تاکنون تعداد ۱۴ هزار و ۸۲۴ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام شد
‌توبه خاک افزود: در طول اجرای طرح در سطح استان تاکنون تعداد ۱۴ هزار و ۸۲۴ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام‌شده که ۵۳۰ مورد از متخلفین به مراجع قضایی معرفی و ۲۲ مرکز متخلف عرضه‌کننده مواد غذایی تعطیل شد.
مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای شاغلین در مراکز و اماکن مذکور دو هزار و ۲۸۰ مورد کارت معاینه پزشکی صادر شد.
وی اظهار داشت: طی این مدت ۵۵۰ مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی انجام شد و به‌منظور نظارت بر سلامت آب شرب، ۸۱۰ مورد نمونه‌برداری و ۱۳ هزار و ۵۶۹ مورد کلر سنجی از آب شرب به عمل آمد.
 تاکنون بیش از ۱۲ هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و معدوم‌سازی شده است
‌توبه خاک افزود: طی اجرای طرح مذکور در استان ۱۲ هزار و ۹۴۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته توسط بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای استان جمع‌آوری و معدوم شده است.
وی بیان کرد: این طرح تا ۱۵ فروردین سال جاری ادامه خواهد داشت و شهروندان و مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی می‌توانند شکایت خود را از طریق تلفن ۱۹۰ عنوان کرده تا در اولین فرصت توسط بازرسان بهداشت محیط پیگیری شود.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     بهداشت.محیط     معاونت.بهداشتی     بازرسی     بسیج.سلامت     مهندس.توبه‌خاک    

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >