اورژانس بوشهر در طرح نوروزی یکهزارو 541 مأموریت انجام داد

7 فروردين 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: از آغاز طرح نوروزی تا روز یکشنبه ششم فروردین سال 96 این مرکز یکهزارو 541 مأموریت امدادرسانی انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: در این مدت 10 مورد حادثه ویژه شامل وقوع سیل و آب‌گرفتگی، پدیده نادر سیش، مسمومیت غذایی، تیرخوردگی و حوادث ترافیکی در استان بوشهر به وقوع پیوسته است.
وی اضافه کرد: از این تعداد 511 مورد مأموریت شهری، 458 مورد جاده‌ای، 522 مورد مربوط به کمپ‌های سلامت و 50 نفر بیمار بری و همکاری با مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان است.
دکتر دادجو گفت: 287 مورد از این مأموریت‌ها ترافیکی، 272 مورد غیر مرتبط به حمل‌ونقل، 980 مورد بیماری که در این زمینه تیم‌های عملیاتی اورژانس 2 مورد عملیات احیا موفق انجام دادند و 749 مورد به‌صورت سرپایی و با ارائه خدمات درصحنه و در محل فوریت درمان و 676 نفر را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه در محل به بیمارستان‌های سطح استان منتقل کردند.
وی افزود: همزمان با طرح امداد نوروزی بیش از 10 مورد حادثه ویژه در سطح استان رخ داد که مهم‌ترین آن‌ها نفوذ آب دریا به مناطق شهری دیر و وقوع پدیده نادر سیش در سطح آب‌های آزاد بود.
دکتر دادجو اظهار کرد: در پی این حادثه تیم‌های عملیاتی شهرستان‌های دیر، کنگان و دشتی فراخوان شده و ضمن اعلام آماده‌باش به بیمارستان‌های سطح استان 13 مصدوم با آمبولانس‌های اورژانس و نیز وسایل نقلیه شخصی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان انتقال یافتند و 11 نفر نیز در محل و مراکز درمانی محل حادثه تحت درمان قرار گرفتند.
وی یادآور شد: همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تجهیزات و امکانات کافی و سه نفر نیروی عملیاتی نیز از بوشهر به شهرستان دیر اعزام شد.
دبیر کارگروه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمپ‌های سلامت نوروزی شهرستان‌های دیر و کنگان که در نزدیک ساحل برپاشده بود نیز دچار آب‌گرفتگی و خسارت شد طوری که یک دستگاه آمبولانس مستقر در کمپ سلامت دیر غرق و مسافتی را با آب پیمود و از ناحیه بدنه و سیستم‌های کامپیوتری آسیب دید.
اورژانس استان بوشهر از 25 اسفند سال 95 با 43 پایگاه شهری و جاده‌ای، 10 کمپ سلامت نوروزی و بیش از 340 نفر نیروی عملیاتی و ستادی آماده‌باش بود.
انتهای پیام/ ز.ی 5000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     اورژانس115     مدیریت.حوادث     فوریت‌های.پزشکی     دکتر.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   7 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >