معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
فعالیت‌های بسیج سلامت نوروزی در کنگان تشدید شد

9 فروردين 1396
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: برنامه سلامت نوروزی بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین مصرف‌کنندگان و ارتقای شاخص‌های بهداشتی در اسفندماه ۹۵ و فروردین‌ماه ۹۶ در این شهرستان تشدید شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ مهندس خلیل جوکار اظهار داشت: در راستای بهبود نظارت‌ها و ارتقای سلامت شهروندان و مسافران نوروزی، ایمنی آب و مواد غذایی و کنترل بیماری‌های منتقله از آب و غذا، دفع صحیح پسماندها و پساب، پایش کمپ‌ها و اسکان مسافرین، برنامه بسیج سلامت نوروزی در قالب بازرسی‌های مستمر در ساعات اداری، غیر اداری و در روزهای تعطیل تشدید شده است.
وی تصریح کرد: در برنامه بسیج سلامت نوروزی همه بازرسین بهداشت محیط باهدف تأمین سلامت غذایی شهروندان و مسافران نوروزی با تجهیزات جدید آیتم‌های شوری، PH، میکروبی سطوح دما و رطوبت مواد غذایی و محیط‌های فیزیکی، ارزیابی و موردسنجش دقیق قرار می‌دهند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: فعال بودن کشیک نوروزی واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای و تشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی از اول اسفند سال 95 شروع و تا ۱۵ فرودین ماه 96 ادامه دارد.
مهندس جوکار اظهار داشت: پایگاه اورژانس با سه نیرو و یک آمبولانس در محل کمپ مسافرین نوروزی در خیابان ساحلی کنگان و سه پایگاه شهری در کنگان و سیراف در روزهای تعطیل نوروز به‌صورت شیفت‌های منظم به مردم و مهمانان عزیز خدمات ارایه می‌دهند.
وی افزود: مراکز خدمات جامع سلامت قدس و سیراف از تاریخ 25 اسفند تا پایان تعطیلات در حال ارایه خدمات به مراجعین هستند و همچنین داروخانه شبانه‌روزی سطح شهر جهت ارائه خدمت به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان کرد: 858 نفر ویزیت توسط پزشک عمومی،42 نفر خدمات دندانپزشکی، 267 نفر مراجعه به بخش تزریقات و پانسمان، 19 مورد مراجعین حوادث ترافیکی،، 87 مورد مراجعین غیر ترافیکی، 111 مورد اعزام با آمبولانس، سه هزار و 988 مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان، 58 بازدید از مراکز تهیه و توزیع و بازدید از اماکن عمومی بخشی از فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در طرح سلامت نوروزی است.
مهندس جوکار اضافه کرد: تعداد 160 کلر سنجی، 2 بازدید از مراکز عرضه قلیان، 8 مرود مراجعه مادران به دلیل عوارض و مشکلات دوران بارداری یا پس از زایمان، معرفی 6 نفر از مادران به بیمارستان به علت عوارض بارداری و زایمان، ارجاع 3 کودک به متخصص و یک نفر بیمارستان، تعداد مادران باردار مراقبت شده 15 نفر و تعداد کودکان مراقبت شده 23 از دیگر فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در طرح سلامت نوروزی است.
انتهای پیام/ م.س 3070

کلمات کلیدی:
نوروز96     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان     معاون.بهداشتی     بسیج.سلامت     خلیل.جوکار    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >