جمع‌آوری بیش از چهار هزار و 900 کیلوگرم مواد غذایی فاسد از سطح عرضه در شهرستان گناوه

9 فروردين 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از جمع‌آوری بیش از چهار هزار و 900 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در طی 35 روز از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده گفت: با حضور 15 نفر از بازرسین بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، طرح بسیج سلامت نوروزی باهدف ارتقای امنیت و سلامت غذایی جامعه از اول اسفندماه سال 95 آغاز و تا 15 فروردین 1396 همچنان ادامه دارد.
وی افزود: از ابتدای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون یکهزارو 199 مورد بازدید از کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام‌شده است که تعداد 40 مورد از متخلفان به مراجع قانونی معرفی و 3 مرکز متخلف عرضه‌کننده مواد غذایی نیز تعطیل‌شده‌اند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه اظهار داشت: جهت شاغلین در مراکز و اماکن مذکور نیز چهارصد و 78 مورد کارت معاینه پزشکی صادرشده است و همچنین در این مدت تعداد 103 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی، 70 مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و هزار و 324 مورد کلر سنجی از آب شرب نیز به‌عمل‌آمده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در همین راستا بازرسان بهداشت محیط این شبکه طی اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون مقدار چهار هزار و 938 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته را جمع‌آوری و معدوم کرده‌اند که دراین‌بین و در راستای ممانعت از فعالیت غیربهداشتی دست‌فروشان دوره‌گرد غذای گرم در سطح معابر و با همکاری واحد اجراییات شهرداری و نیروی انتظامی، تعداد 850 پرس غذا در 13 مرحله از این دست‌فروشان جمع‌آوری و معدوم شد.
وی تصریح کرد: دراین‌بین بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه به‌طور مستمر در ساعات اداری و غیر اداری بر بهداشت محیط کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بخصوص سرویس‌های بهداشتی عمومی و محل‌های اسکان مسافران نوروزی نظارت کرده و پیگیری‌های لازم به‌منظور رفع نواقص بهداشتی مشاهده‌شده را انجام می‌دهند.
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه نیز گفت: در این بازدیدها بکار بردن تجهیزات پرتابل توسط بازرسان بهداشت محیط ازجمله دماسنج دیجیتال، شوری سنج و روغن سنج، تشخیص تخلفات و پیگیری آن‌ها را برای بازرسان آسان‌تر از قبل کرده است.
مهندس حسن ذبیحی افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی تا 15 فروردین سال جاری ادامه داشته و شهروندان و مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی می‌توانند شکایات خود را از طریق تلفن گویای 190 یا شماره 07733123566 عنوان نمایند.


انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     دکتر.زکی‌زاده     بهداشت.محیط     بسیج.سلامت    
   

تاریخ بروز رسانی:   9 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >