فرماندار شهرستان گناوه مطرح کرد:
خدمات ارایه شده شبکه بهداشت و درمان شهرستان در تعطیلات نوروز قابل‌تقدیر است

16 فروردين 1396
فرماندار گناوه با اشاره به حضور بیش از دومیلیون‌نفری مسافران نوروزی در شهرستان گناوه اظهار داشت: با توجه به اینکه گناوه یک شهر توریستی و مهمان‌پذیر است، در تعطیلات نوروز خدمات خوبی از طرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان به مهمانان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناه؛ سید علی پاک‌نژاد در نشست با رییس و مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه افزود: حضور پایگاه مستقر در ساحل که به‌صورت شبانه‌روزی مشغول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بود بسیار مشهود بوده است.
فرماندار شهرستان گناوه از اقدامات بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان نیز تشکر کرده و افزود: حضور به‌موقع بازرسان بهداشت محیط در مکان‌های تولید و عرضه مواد غذایی، محل‌های اسکان مسافران و همچنین برخورد قاطع و جمع‌آوری غذای دست‌فروشان دوره‌گرد غذای گرم که با سلامت مردم رابطه مستقیم دارد بسیار چشمگیر بوده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: در بحث ارایه خدمت داروخانه‌ها در تعطیلات نوروز، ۳ داروخانه به‌صورت شبانه‌روزی به مهمانان خدمات ارائه می‌دادند که از همدلی و هماهنگی مجموعه شبکه بهداشت در این حوزه نیز تقدیر می‌کنیم.
وی گفت: از شبکه بهداشت و درمان شهرستان انتظار داریم که پرتلاش‌تر از گذشته در همه حوزه‌های خود نظارت و تمرکز بیشتری داشته باشد تا شاهد ارتقای کیفیت خدمات به مردم شهرستان باشیم.
شرایط افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در گناوه فراهم شود
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: باید با انجام اقدامات مناسب و ایجاد زیرساخت‌ها، شرایط افزایش ماندگاری پزشکان متخصص در گناوه فراهم شود.
دکتر علی زکی زاده ظهر نیز در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از حسن توجه فرماندار شهرستان به مجموعه شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه در دو سال گذشته به گفته مدیران دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان جزو شبکه‌های برتر بوده است.
وی افزود: در دو سال گذشته اعتبارات خوبی در حوزه بهداشت و درمان و زیرساخت‌های مربوط به حوزه سلامت از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جذب‌شده است ولی بااین‌وجود مشکلات و کمبودهای اعتباری نیز وجود دارد و تا سطح آرمانی و ایده آلی که مردم گناوه شایسته آن هستند هنوز فاصله زیادی داریم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: با توجه به اینکه فرمانداری هر شهرستان متولی تأمین اعتبار در حوزه سلامت است، در سال جدید برای تکمیل پروژه‌ها و برنامه‌های بهداشتی و درمانی از فرمانداری انتظار داریم با تلاش بیشتر و تمرکز بالاتر برای رفع کمبودهای بخش سلامت همکاری کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به این مسائل دوخانه بهداشت روستای بهمنیاری و روستای محمد صالحی در سال گذشته ساخته‌شده ولی متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تجهیزاتی برای شروع کار وجود ندارد.
فرسودگی ساختمان‌های پانسیون پزشکان
دکتر زکی زاده تصریح کرد: در بحث ماندگاری پزشکان نیز مشکلاتی داریم که یکی از مشکلات عمده فرسوده بودن ساختمان‌های پانسیون پزشکان و ناایمن بودن آن‌هاست که ممکن است براثر کوچک‌ترین زلزله تخریب شوند، مطمئناً پزشکان ما اگر مکان مناسبی برای زندگی و استفاده از امکانات اولیه زندگی نداشته باشند ماندگاری هم وجود نخواهد داشت.
وی افزود: امیدواریم با درایت فرماندار شهرستان و حسن توجه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای تأمین اعتبارات و تهیه تجهیزات این دوخانه بهداشت در سال جدید شاهد بهره‌برداری و شروع به کار این دوخانه بهداشت باشیم و همچنین تأمین اعتبار برای احداث پانسیون‌های جدید جهت ماندگاری پزشکان در سال جدید مدنظر قرار گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به مردم انجام خواهیم داد و این تلاش‌ها زمانی به نتیجه مطلوب خواهد رسید که همه ادارات و سازمان‌های شهر برای تأمین سلامت مردم دست‌به‌دست هم دهند.

انتهای پیام/ م.ن3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شهرستان.گناوه     فرماندار     پاک‌نژاد     نوروز96     خدمات     بسیج.سلامت    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >