بیش از 70 درصد ناوگان حمل‌ونقل بیماران در استان بوشهر نوسازی شده است

20 فروردين 1396
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: به همت دولت تدبیر و امید 70 درصد ناوگان حمل‌ونقل بیماران در استان بوشهر نوسازی شده است به‌نحوی‌که همه شهرستان‌های استان از آمبولانس ای سی یو و ان ای سی یو دار ویژه نوزادان بهره‌مند هستند.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: با توجه به اینکه شهرستان عسلویه فاقد پایگاه امداد شهری بود امسال در هفته سلامت پایگاه امداد شهری این شهرستان افتتاح خواهد شد.
وی تصریح کرد: با تأسیس پایگاه شهری عسلویه همه شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر از پایگاه امداد و نجات بهره‌مند می‌شوند.
وی بیان کرد: علاوه بر این با توجه به حجم مسافران در مسیر فیروزآباد (استان فارس) – جم و به دلیل بروز حوادث در این مسیر پایگاه دوم نیز در شهر جم تأسیس‌شده است.
در استان بوشهر هر 27 کیلومتر یک پایگاه وجود دارد
دکتر دادجو افزود: میانگین کشوری در فاصله پایگاه‌های امداد و نجات 40 تا 50 کیلومتر است که این شاخص در استان بوشهر هر 27 کیلومتر یک پایگاه وجود دارد.
وی بیان کرد: میانگین کشوری رسیدن اورژانس به سر صحنه 15 دقیقه است و این آمار در استان بوشهر 9 دقیقه است.
وی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها امسال آمبولانس‌های موجود در بخش‌ها نیز مجهز می‌شوند که دراین‌ارتباط 23 منطقه شناسایی و قرار است آمبولانس این مناطق تجهیز شوند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر بیان کرد: با این کار ضمن ادغام پایگاه‌های جاده‌ای با مراکز بهداشتی نزدیک به هم، زمینه استفاده از تجربه کارکنان فراهم و از طرفی امنیت مراکز بهداشتی نیز افزایش می‌یابد.
وی تأکید کرد: با اجرای این برنامه هیچ کاهش آمبولانسی نخواهیم داشت بلکه آمبولانس‌های مراکز بهداشتی مجهز می‌شوند.
دکتر دادجو اظهار کرد: همچنین قرار است برخی آمبولانس‌های استان بوشهر به وسایل و امکانات سوختگی نیز مجهز شوند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر تنها مشکل اورژانس در شهر بوشهر پایگاه اورژانس واقع در محله بهمنی است.
وی یادآور شد: این پایگاه در طبقه دوم ساختمان آتش‌نشانی قرار داشت که به دلیل فرسودگی ساختمان در زمان حاضر به کنار پایانه مسافربری شهر منتقل‌شده است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به شلوغی مسیر پایانه مسافربری تا منطقه بهمنی بوشهر رسیدن آمبولانس به صحنه زمان‌بر است.
دکتر دادجو افزود: قرار است مشکل زمین‌ساخت پایگاه اورژانس در شهر بوشهر از طرف شهرداری حل شود که انتظار می‌رود هرچه زودتر در این زمینه اقدام شود.
وی یادآور شد: در زمان حاضر 15 پایگاه شهری، 34 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه هوایی اورژانس در استان بوشهر وجود دارد و 81 دستگاه آمبولانس در این پایگاه‌ها فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.مدیریت.حوادث     فوریت‌های.پزشکی     دکتر.دادجو     آمبولانس     اورژانس115        

تاریخ بروز رسانی:   20 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >