در طرح بسیج سلامت نوروزی صورت گرفت:
انجام بیش از دو هزار و 300 بازدید بهداشتی در دیّر/ 15 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند

21 فروردين 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی دو هزار و 359 بار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان دیّر بازدید و 15 واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

عادل مقدس در نشست بررسی عملکرد بسیج سلامت نوروزی شهرستان دیّر با تقدیر از پرسنل بهداشتی درمانی فعال در ایام نوروز گفت: امسال با توجه به امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی مجرب و برنامه‌ریزی انجام‌شده خوشبختانه توانستیم خدمات بهداشتی درمانی مطلوب، به‌موقع و سریعی را به مهمانان نوروزی و مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی درمانی ارائه کنیم.
وی بابیان به اینکه روزانه 6 تیم بازرسی بهداشت محیط در طرح بسیج سلامت نوروزی فعال بوده است، گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی که از ابتدای اسفند سال گذشته آغاز و تا پایان روز پانزدهم سال جاری ادامه داشت برای اولین بار با استفاده از تجهیزات تشخیصی پرتابل، از صنوف مورد هدف توسط تیم‌های بازرسی بهداشت محیط بازدید انجام‌شده است.
وی افزود: در مدت یادشده دو هزار و 359 بار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کمپ‌های اسکان مسافران نوروزی بازدید شد که از این مجموع 15 مورد به دلیل تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک باب مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و طی مراحل قانونی تعطیل شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اهمیت انجام نمونه‌برداری از آب و مواد غذایی نیز اشاره و اعلام کرد: در همین مدت 55 مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و 53 مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی و همچنین تعداد یکهزارو 821 مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی انجام‌شده است.
وی به صدور تعداد 180 کارت معاینه پزشکی طی بسیج 45 روزه سلامت نوروزی اشاره کرد و گفت: در همین مدت با 58 مورد از فروشندگان دوره‌گرد که باعرضه مواد غذایی سلامت جامعه را تهدید می‌کردند برخورد شد.
مقدس با اشاره به فعالیت 10 بازرس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر در تعطیلات نوروزی سال جاری تصریح کرد: طی بازدیدهای انجام‌شده مقدار 437 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم شده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر     بسیج.سلامت     نوروز96     بهداشت.محیط     عادل.مقدس    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >