رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
بیش از ۵۰۰۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته در گناوه جمع‌آوری شد

21 فروردين 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از جمع‌آوری بیش از پنج هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته در پایان طرح بسیج سلامت نوروزی ۹۶ در گناوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ دکتر علی زکی‌زاده در نشست جمع‌بندی برنامه‌های نوروزی اظهار داشت: طی اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی که به مدت ۴۵ روز انجام شد مقدار پنج هزار و ۱۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ‌مصرف گذشته از سطح عرضه توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان گناوه جمع‌آوری شد.
وی اضافه کرد: در طرح بسیج سلامت نوروزی تعداد هزار و ۴۴۲ بازدید از کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام گرفت که تعداد ۴۴ مورد از متخلفین از مقررات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند و شش مرکز متخلف عرضه‌کننده مواد غذایی نیز توسط بازرسان بهداشت محیط در این راستا تعطیل شد.
دکتر زکی زاده اظهار داشت: در این مدت برای شاغلین در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ۵۲۱ مورد کارت معاینه پزشکی صادر شد، همچنین در این مدت ۱۱۳ مورد نمونه‌برداری از مواد غذایی، ۷۸ مورد نمونه‌برداری میکروبی آب و هزار و ۵۴۸ مورد کلر سنجی از آب شرب نیز به‌عمل‌آمده است.
وی افزود: در راستای ممانعت از فعالیت غیربهداشتی دست‌فروشان مواد غذایی گرم در سطح معابر و با همکاری واحد اجرائیات شهرداری و نیروی انتظامی تعداد ۸۸۰ پرس غذا در ۱۴ مرحله جمع‌آوری و معدوم شد، همچنین برخورد با ۱۶۷ دست‌فروش دوره‌گرد مواد غذایی دراین‌بین انجام شد.
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: تعداد ۳۱ مورد شکایت مردمی در طول اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی به بازرسان گزارش‌شده که توسط بازرسان رسیدگی شده است.
مهندس حسن ذبیحی افزود: در طول مدت اجرای این طرح به‌طور مستمر و شبانه‌روزی بازرسان بهداشت محیط این شبکه بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بخصوص سرویس‌های بهداشتی و محل‌های اسکان مسافران نوروزی نظارت کرده و پیگیری‌های لازم برای رفع نواقص بهداشتی مشاهده‌شده انجام‌شده است.
وی ادامه داد: طرح بسیج سلامت نوروزی ۹۶ که توسط ۱۵ نفر از بازرسان در تاریخ یک اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین سال جاری به مدت ۴۵ روز انجام گرفت، بکار بردن تجهیزات پرتابل توسط بازرسان بهداشت محیط ازجمله دماسنج دیجیتال، شوری سنج و روغن سنج، تشخیص تخلفات و پیگیری آن‌ها را در این بازدیدها آسان‌تر از قبل کرده بود.
انتهای پیام/ م.ن 3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     بسیج.سلامت     بهداشت.محیط     بازرسی    
دکتر.زکی‌زاده     مهندس.ذبیحی    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >