رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر:
تجهیزات و امکانات استان بوشهر برای مدیریت حوادث خاص افزایش یابد

28 فروردين 1396
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: تجهیزات و امکانات استان بوشهر برای مدیریت حوادث خاص افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر به آغاز طرح امداد نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان روز ۱۴ فروردین تعداد کل مأموریت‌های اورژانس از مرز سه هزار و ۷۰۰ مأموریت گذشت.
وی اضافه کرد: این در حالی بوده است که در اورژانس‌های بیمارستان‌های دولتی که تحت نظر مستقیم مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قرار دارد بیش از ۴۲ هزار نفر مراجعه کرده‌اند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر افزود: بیشترین مراجعه به بیمارستان مربوط به بیمارستان شهید گنجی برازجان بوده که با توجه به نبود درمانگاه در ناحیه این قابل‌انتظار بوده است.
کاهش چشمگیر فوتی تصادفات
دکتر دادجو به کاهش چشمگیر فوتی تصادفات در طول طرح امداد نوروزی ۹۶ اشاره کرد و ادامه داد: در سال ۹۵ تعداد ۵۹ نفر فوتی ثبت‌شده که این تعداد در سال ۹۶ به ۲۹ نفر رسیده است.
وی بیان کرد: بیشترین آمار سال گذشته در مورد فوتی تصادفات در جاده شیف اتفاق افتاده بود که امسال خوشبختانه این تعداد به صفر رسیده که به نظر می‌آید نصب دوربین‌های کنترلی هوشمند در این محور اثر قابل‌توجهی بر رفتارهای پرخطر رانندگان داشته است.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر خاطرنشان کرد: کل فوتی تصادفات در سال ۹۵ که به اطلاع اورژانس رسانده شده و به نحوی نیروهای عملیاتی ۱۱۵ درصحنه آن‌ها حاضر بوده‌اند شامل ۱۶ نفر و در سال ۹۶ این تعداد به ۵ نفر تقلیل یافته است.
کاهش مراجعین کمپ سلامت
وی گفت: سال ۹۶ کاهش مراجعین کمپ سلامت را در پی داشت که با توجه به افزایش تعداد کمپ‌های سلامت به ۱۰ کمپ در کل استان این مسئله قابل‌توجه بود که با کارشناسی به‌عمل‌آمده از سوی کارشناسان ستادی به این نتیجه رسیدیم که مکان‌یابی کمپ‌های سلامت به‌ویژه در بوشهر نامناسب بوده است که آن‌هم در ارتباط به سایر سازمان‌های دخیل بوده است.
دکتر دادجو اضافه کرد: شهرستان بوشهر یک کمپ سیار نیز در سطح شهر دایر کرده بود که در اماکن شلوغ مثل دهکده گردشگری و پارک‌های ساحلی به‌صورت گردشی حضور یافته و خدمات لازم در اختیار مردم و مسافرین قرار داده است.
وی با تقدیر از رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر به سبب حمایت‌ها، تأمین خدمات و تجهیزات ضروری و موردنیاز اورژانس بیان کرد: زمان ریاست دکتر رئیسی از سال‌های طلایی اورژانس ۱۱۵ است.
افزایش امکانات اورژانس استان
دکتر دادجو گفت: ازجمله خدمات این دوره می‌توان به سه برابر شدن تخت‌های ویژه در سطح استان و کاهش چشمگیر اعزام‌ها به خارج استان، تجهیز ۷ دستگاه آمبولانس بنز به تجهیزات NICU و اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون برای هر دستگاه آمبولانس، آماده و تجهیز ۱۰ دستگاه آمبولانس تویوتا به تجهیزات آمبولانس ویژه و MICU، واردکردن ۳۳ دستگاه آمبولانس جدید با ترکیب ۱۳ دستگاه آمبولانس گازوئیلی طبق آخرین استانداردهای دنیا، ۱۸ دستگاه آمبولانس تویوتا به سیستم و انتقال ۷ دستگاه آمبولانس دیگر تا چند ماه دیگر به سازمان اورژانس بوشهر و نیز تجهیز دو دستگاه آمبولانس به دستگاه‌های واکنش سریع برای استفاده در حوادث خاص و مسائل پدافندی اشاره کرد.
وی از اعضای شورای شهر خواست که در موردبحث بحران و مدیریت حوادث خاص در سطح استان و نیز برشمردن استان بوشهر به‌عنوان قطب ویژه اهتمام داشته باشند و اظهار داشت این درخواست‌ها بر اساس موقعیت‌های استراتژیک استان و وجود دامنه گسترده‌ای از حوادث و نیاز مردم به خدمات ویژه است.
تقدیر از فداکاری اورژانس
عبدالخالق برزگر زاده رییس شورای شهر بوشهر از خدمات پرسنل اورژانس ۱۱۵ تشکر کرد و آن‌ها را نیروهایی فداکار خواند که در مواقع خوب و ایام شاد که هر انسانی ترجیح می‌دهد در کنار خانواده باشد، آن‌ها بایستی با حضور در محل کار و کنار مردم حافظ سلامت ایشان باشند.
وی همچنین لوح تقدیری به دکتر دادجو به‌عنوان نماینده پرسنل سازمان اورژانس تقدیم کرد و در آخر از تمامی بخش‌های عملیاتی و ستادی مرکز اورژانس بازدید کردند.
انتهای پیام/ ز.ی 5000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نوروز96     مرکز.مدیریت     حوادث.فوریت‌های‌پزشکی     اورژانس115     دکتر.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >