رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
حمایت از فناوران بخش سلامت بوشهر/زیست‌فناوری دریایی توسعه می‌یابد

30 فروردين 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایجاد برند دانشگاهی برای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ایجاد و پیشبرد مسیر فناوری سلامت با تکیه‌بر علوم دریا پایه و زیست‌فناوری دریایی میسر است.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست شورای فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به مسیر طی شده توسط دانشگاه‎های دیگر باید دانست مراکز رشد متعلق به دانشگاه است و همه معاونت‎ها در پیشبرد آن مسئول هستند و معاونتی که ازنظر سازمانی به آن نزدیک‌تر است به‌عنوان متولی پیشبرد فرآیندها محسوب شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: برای تحقق این چشم‌انداز می‎توان از نیروهای کارآمد سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و حتی خارج از کشور نیز استفاده کرد.
وی افزود: بستر این همکاری لازم است تهیه و به‌گونه‌ای تنظیم شود که موجب سهولت این همکاری شود و به‌منظور عملیاتی کردن ایده‌های خوب لازم است ارتباط با مراکز علمی تقویت شود و به‌عنوان‌مثال امکان تبادل استاد و دانشجو فراهم شود.
دکتر رئیسی حمایت از فناوران را از برنامه‎های اصلی دانشگاه دانست و افزود: ما با تمام توان از این حوزه حمایت خواهیم کرد.
وی گفت: باید دید ما واقع‌گرا باشد و سرمایه‎گذاری در این حوزه را پیش‎بینی کنیم. به این معنی که باید شکست‌ها را هم بپذیریم تا مسیر پیشرفت تا موفقیت را بپیماییم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: بررسی علل شکست‎ها و هزینه‎های به موفقیت نرسیده راهکاری برای پیشگیری از آن است و فناوران باید بدانند که دانشگاه در این مواقع نیز از ایشان حمایت می‎کند.
دکتر افشین استوار معاون تحقیقات و فناوری به تشریح فعالیت‎های انجام‌شده در زمینه فناوری در سال ۹۵ پرداخت و پس از ارایه گزارشی از برنامه عملیاتی حوزه فناوری در سال ۹۶، گفت: مرکز رشد دانشگاه آماده افتتاح است و با حضور یکی از مقامات وزارتی به‌زودی شروع به کار خواهد کرد.

در این جلسه اعضا شورا به بحث و بررسی وضعیت مرکز رشد و اعلام پیشنهاد‌های خود در زمینه فناوری سلامت پرداختند.
انتهای پیام/ م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
معاونت.تحقیقات‌و‌فناوری     شورای‌علمی‌فناوری     زیست‌فناوری‌دریایی        

تاریخ بروز رسانی:   30 فروردين 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >