افسردگی، رتبه چهارم در مراجعه به پزشکان را به خود اختصاص داده است

2 ارديبهشت 1396
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: شیوع افسردگی در خانم‌ها بیشتر از آقایان بوده و رتبه چهارم در مراجعه افراد به پزشکان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم؛ مهندس احمد قاسمی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر جم اظهار داشت: هجدهم فروردین به‌عنوان روز جهانی بهداشت نام‌گذاری شده است و در کشور ما ایران، 1 تا 7 اردیبهشت‌ماه به‌عنوان هفته سلامت در نظر گرفته‌شده است.
وی افزود: با توجه به وجود افسردگی به‌عنوان یک مشکل در عرصه سلامت و روند رو به رشد آن، شعار امسال هفته سلامت به موضوع افسردگی اختصاص‌یافته است.
این مقام مسئول اضافه کرد: تنها داشتن یک جسم سالم برای انسان کافی نیست و باید فرد از لحاظ روحی و روانی نیز دارای سلامتی باشد.
قاسمی عنوان داشت: افسردگی یکی از عواملی است که روح و روان انسان را مریض می‌کند و باعث ایجاد مشکلات متعدد در زندگی فرد و کاهش شاخص سلامتی وی می‌گردد.
وی افزود: شیوع افسردگی در خانم‌ها بیشتر از آقایان بوده و رتبه چهارم در مراجعه افراد به پزشکان را به خود اختصاص داده است.
این مقام مسئول اظهار داشت: افسردگی در کشور ما روند رو به رشدی را دارا می‌باشد و مهم‌ترین چالشی که در افسردگی ایجاد می‌گردد تمایل فرد به خودکشی می‌باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در پایان ضمن بیان عملکرد این شبکه در دولت تدبیر و امید، از تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، فرماندار و امام‌جمعه شهرستان جم و کلیه پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم به خاطر همکاری همه‌جانبه در ارتقای شاخص‌های بهداشتی شهرستان کمال تقدیر و تشکر را به عمل آورد.
انتهای پیام/ آ.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     مهندس.قاسمی        

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >