اجرای مرحله‌ی دوم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان شهرستان بوشهر

3 ارديبهشت 1396
دومین مرحله‌ی وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان در سال تحصیلی 96-95 از 21 فروردین‌ماه 96 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: به‌منظور فرهنگ‌سازی و افزایش مراقبت‌های بهداشت دهان و پیشگیری از پوسیدگی دندان و همچنین به دنبال اجرای برنامه‌ی طرح تحول نظام سلامت از سال 94 تاکنون، طرح وارنیش فلوراید تراپی به‌طور جامع و گسترده در هرسال در 2 نوبت جهت کلیه دانش آموزان مقطع ابتدایی در سراسر کشور، ارایه می‌شود.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: وارنیش فلورایدتراپی روشی ساده جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌باشد که به‌صورت رایگان توسط پرسنل مرکز بهداشت شهرستان جهت دانش آموزان در مدارس و در مراکز خدمات جامع سلامت برای کودکان 6-3 ساله انجام می‌پذیرد.
وی افزود: فلوراید یک ماده طبیعی است که در ساختمان دندان نفوذ کرده و باعث مقاومت دندان در برابر پوسیدگی می‌شود و وارنیش فلوراید ماده‌ایی نیمه مایع- چسبنده و حاوی فلوراید می‌باشد که در تمامی سطح دندان به‌تدریج فلوراید آزاد می‌کند و باعث کاهش 20 تا 60% پوسیدگی دندان می‌گردد.
گفتنی است که از اجرای مرحله‌ی دوم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان تا 30 فروردین 96 حدود 31 درصد دانش آموزان خدمت را دریافت کرده و جهت هرچه موفق آمیز بودن این برنامه همکاری بیشتر والدین دانش آموزان با پرسنل مراکز خدمات جامع سلامت را می‌طلبد و امید است با این همکاری قدمی در راستای جامعه‌ای سالم با فرزندانی شاداب برداشته شود.
انتهای پیام/ ا.س- 3000

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
وانیش     فلوراید     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     مهندس.فخرایی     دهان.دندان    
   

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >