رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
تغییر سبک زندگی، بسیاری از بیمارهای را قابل‌پیشگیری می‌کند

3 ارديبهشت 1396
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با تغییر سبک زندگی می‌توان بسیاری از بیمارهای غیر واگیر را پیشگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر، دکتر علیرضا رییسی در آیین تجلیل از سفیران سلامت فعالان عرصه سلامت در مدارس استان بوشهر گفت: درگذشته بیماری‌های عفونی، مشکل نظام بهداشتی بود ولی امروزه بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون از مشکلات نظام سلامت می‌باشد که با تغییر سبک زندگی می‌توان بسیاری از آن‌ها را قابل‌پیشگیری کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه چاقی و کم‌تحرکی از عوامل بسیار آسیب‌رسان جامعه ما هستند اضافه کرد: استان مایکی از استان‌های کم‌تحرک کشور است که همه این‌ها نیازمند تغییر سبک زندگی است.
دکتر رئیسی بابیان اینکه اقدامات آموزش‌وپرورش استان بوشهر در حوزه سلامت بسیار قابل‌تقدیر است تأکید کرد: فقط 25 درصد از عوامل مؤثر بر سلامت در اختیار وزارت بهداشت است و بقیه در اختیار سایر دستگاه‌هاست.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 47 هزار سفیر سلامت خانوار جذب‌شده که از این تعداد حدود 35 هزار نفر آموزش‌دیده‌اند و بقیه نیز در سال جاری آموزش خواهند دید.
دکتر رئیسی همچنین تعداد سفیران سلامت دانش‌آموزی تربیت‌شده را بیش از 16 هزار نفر اعلام کرد.
وی همچنین گفت: تعداد 103 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز به‌عنوان سفیر سلامت دانشجویی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر نیز گفت: بهداشت مدرسه درگرو بهداشت دانش‌آموزان است و بهداشت دانش‌آموزی درگرو سلامت مدرسه است. 
 ناصر کرمی با تأکید بر نقش آموزش و آگاهی بخشی در ارتقای سطح سلامت افزود: ۱۰۳ مربی بهداشت در مدارس استان بوشهر در حال اجرای برنامه حوزه سلامت هستند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر با تقدیر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حوزه سلامت مدارس با همکاری سایر دستگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برنامه‌های خوبی را در حال اجرا داریم.
همایش سفیران سلامت دانش‌آموزی و آیین تجلیل از فعالان هفته سلامت به مناسبت هفته سلامت برگزار شد.


در این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاون بهداشتی دانشگاه، مدیرکل و معاونین آموزش‌وپرورش استان بوشهر،، مدیرکل امور اجتماعی استاندار، معاون فرماندار حضور داشتند.
در پایان این مراسم از مربیان بهداشت مدارس، سفیران سلامت دانش‌آموزی فعال، سفیران سلامت خانواده و فعالان عرصه سلامت در مدارس تجلیل شد.

انتهای پیام/ م.ب 2020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     سبک.زندگی     دکتر.رئیسی     همایش     تجلیل     سفریان.سلامت    
   

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >